Ірак хоче вибити ІДІЛ з країни вже цього року - посол Халед

Ірак хоче вибити ІДІЛ з країни вже цього року - посол Халед

1232
Ukrinform
Звільнення територій Іраку, які були захоплені бойовиками терористичної організації "Ісламська держава" (ІДІЛ, або ДАЕШ), може відбутися вже у 2016 році.

Про це заявив посол Іраку в Україні Шорш Халід Саід під час презентації книги "Ісламська держава: генезис і нові тренди" в Укрінформі.

"ДАЕШ не є якоюсь маленькою силою. Її бойовики захопили третину територій Іраку та четверту частину Сирії (лише ДАЕШ, я не  кажу про інші угруповання). Правда, ми вже змогли звільнити  значну частину територій: це і Тікріт, і Бейджи, і Сінджар, і Рамаді. Я думаю, що 2016 рік для нас в Іраку буде роком, коли ми звільнимо всю територію Іраку від ДАЕШ", - сказав посол.

За його словами, наразі основні сили терористів сконцентровані навколо їх оплоту в місті Мосул.

Коментуючи кореспондентові агентства перспективи звільнення території сусідньої Сирії від ІДІЛ, Саід вказав на важливість результатів мирних переговорів по Сирії в Женеві 29 січня (так звана "Женева-3"). "Стосовно Сирії, то багато що залежить від "Женеви-3", яка буде 29 січня. Якщо буде політичний успіх, то можна сподіватися, що ІДІЛ скоро не буде в Сирії. Це все великою мірою залежить від результатів переговорів у Женеві", - заявив він, визнавши, що переговори будуть "дуже складні".

Водночас, посол відкинув можливість залучення іракської армії до військової операції по боротьбі з ІДІЛ на території Сирії. "Поки це питання не стоїть на порядку денному", - зазначив Саід.

На думку очільника іракської дипустанови, перемогти терористів з ІДІЛ можна лише спільними зусиллями країн регіону та міжнародної спільноти, оскільки проблема вже вийшла за межі Близького Сходу.

"Проблема ДАЕШ  - серйозна і надовго. Вона вирішується не лише військовим шляхом. Необхідно діяти і через діалог між релігійними діячами, важливо, щоб був діалог між різними течіями в ісламі і, звичайно, між  мусульманами та християнами. Адже "ДАЕШ" вміло використовує ці проблеми та розбіжності", - наголосив Шорш Халід Саід.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-