Шидло у Страсбурзі: В Польщі не порушують Конституції

Шидло у Страсбурзі: В Польщі не порушують Конституції

1373
Ukrinform
У Польщі не відбулося порушень Конституції і дискусія в Європарламенті щодо стану демократії є безпредметною.

На цьому під час дискусії у Страсбурзі щодо ситуації в РП заявила глава польського уряду Беата Шидло, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"В Польщі останнім часом не відбулося жодних порушень Конституції", - наголосила Шидло. Вона підкреслила, що Конституційний суд Польщі "функціонує добре, працює і нічого поганого з ним не діється".

Глава польського уряду запевняє, що зміни до закону про КС відповідають європейським стандартам і не відрізняються від норм, які діють в інших країнах ЄС.

Шидло підкреслила, що правляча партія "Право і Справедливість" (PiS) ніколи не прагнула підпорядкувати собі КС, а хоче лише "встановлення рівноваги".

Прем’єр також зазначила, що зміни в публічних ЗМІ, які здійснила її партія, не порушують європейських стандартів: "Скажу більше, зміни, які ми розпочали, є спробою повернення публічним ЗМІ в Польщі справжнього характеру аполітичності і безсторонності".

Як відомо, ряд європейських політиків та інституцій останнім часом активно критикують Польщу за порушення демократичних стандартів, зокрема в контексті змін до законів про Конституційний суд і Нацраду з питань радіо і телебачення.

Минулого тижня Єврокомісія на закритому засіданні ухвалила рішення розпочати попередню оцінку стану верховенства права в Польщі. За порушення європейських цінностей зазначена стаття передбачає навіть позбавлення права голосу країни-члена.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-