Польща не виключає можливості блокування “Північного потоку-2”

Польща не виключає можливості блокування “Північного потоку-2”

Укрінформ
Польща вважає, що газопровід “Північного потоку-2” (Nord Stream) суперечить енергетичній політиці ЄС і Варшава підніматиме питання щодо недоцільності його будівництва.

Про це в інтерв’ю польському виданню Biznes Alert заявив заступник глави МЗС Польщі Конрад Павлік.

“Ми вивчаємо усі можливості, пов’язані з реалізацією чергової нитки газопроводу Nord Stream, і під цим кутом здійснюватимемо адекватні дії. У контексті енергетичної дипломатії хочу підкреслити, що польська сторона порушує питання Nord Stream-2 як таке, що суперечить енергетичній політиці ЄС у двосторонніх контактах з Німеччиною, про що раніше говорила прем’єр Ева Копач”, - заявив Павлік, відповідаючи на запитання, чи можна заблокувати “Північний потік-2”

За його словами, слід добитися, щоб цей проект не мав жодних преференцій як з боку Єврокомісії, так і Німеччини, як це було у випадку газопроводу “Південний потік”.

Заступник глави МЗС Польщі наголосив, що будівництво Nord Stream-2 немає жодного економічного обгрунтування, беручи до уваги недостатнє використання вже наявних можливостей транспортування енергоносіїв.

За його словами, цей проект є не економічним, а політичним, і має на меті оминути територію України, Словаччини, а також деяких інших країн.

Нагадаємо, на початку вересня створено консорціум щодо будівництва третьої і четвертої ниток “Північного потоку”. До його складу увійшли шість учасників: “Газпром”, німецькі E.ON і BASF/Wintershall, австрійська OMV, французька Engie і англо-голландська Shell. За словами керуючого директора першого проекту Nord Stream AG Маттіаса Варніга, «Газпром» отримає в консорціумі 51%, решта партнерів - по 10%, а Engie - 9%.

Фото з сайту LNG World News

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-