Чалий: Оборонна допомога Україні може надійти вже ближчим часом

Чалий: Оборонна допомога Україні може надійти вже ближчим часом

Укрінформ
В разі підписання президентом США закону про оборонний бюджет на 2016 рік, який Конгрес ухвалив у середу, допомога для України на суму $300 млн може надійти вже ближчим часом.

Таке переконання висловив Надзвичайний і Повноважний посол України в США Валерій Чалий, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Це дійсно наступний важливий крок для поглиблення взаємодії та військово-технічного співробітництва з Україною, й ті $300 млн, за які відбувалася боротьба, це важлива цифра", - прокоментував посол проголосований 7 жовтня американським Конгресом закон про виділення Пентагону $612 млрд на наступний рік.

Чалий нагадав, що спочатку в проекті бюджету фігурувала цифра $200 млн для України, потім її було збільшено ще на $100 млн.

"Кожні десять мільйонів – це додаткові протитанкові засоби, контрартилерійські радари", - наголосив дипломат, зауваживши, що "триста мільйонів – це дуже добрий результат".

При цьому посол підкреслив, що вперше на законодавчому рівні в США прописана можливість отримання Україною летальної зброї.

"Ми говоримо про ту зброю, яка може бути застосована в разі продовження Росією наступальної операції на Україну", - уточнив він.

Крім того, продовжив дипломат, закон передбачає надання нелетального обладнання. Зокрема, йдеться про контрбатарейні радари, які український посол назвав дуже важливим елементом.

"За статистикою, приблизно 85% всіх загиблих – це результат саме від атак артилерії. Тому сьогодні такі засоби (контрбатарейні радари – ред.) збережуть життя воїнам в разі подальших наступальних дій агресора", - зазначив він.

Чалий також наголосив на важливості надання Україні розвідувальних даних в режимі реального часу, проведення навчань з українськими силами, що передбачає серед іншого проголосований Конгресом документ.

"Визначені законом суми підуть саме на це. Коли це станеться? Йдеться про фіскальний 2016 рік – в принципі, незабаром, у найближчий час це може використовуватися", - зауважив дипломат.

У разі, якщо президент Обама все ж накладе обіцяне вето на закон та поверне його законодавцям, існує велика вірогідність, що пункт про багатомільйонну допомогу Україні в ньому залишиться.

"У нас потужна підтримка в Конгресі, і робота постійно триває", - зазначив у цьому контексті Чалий.

Він пояснив, що зараз в Україні перебуває делегація Конгресу США, днями в Київ відбуде ще дві делегації американських законодавців.

"За останній місяць тільки в Києві відбулися зустрічі з близько 70 членами Конгресу, ми також постійно працюємо тут. Я впевнений, що така підтримка буде залишатися. Більше того, вона зростатиме", - наголосив український посол.

Інша справа, що багато рішень залежить від адміністрації, додав він.

"Втім, і в адміністрації, і в Пентагоні зростає розуміння, що в умовах припинення вогню, в умовах необхідності підсилення України для протидії наступним викликам існує розуміння, що треба підтримувати взаємодію", - підсумував Валерій Чалий.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-