єВідновлення: понад 19 тисяч жителів Харківщини отримали компенсації на ремонт житла

єВідновлення: понад 19 тисяч жителів Харківщини отримали компенсації на ремонт житла

Укрінформ
Понад 19 тисяч жителів Харківщини отримали компенсації через єВідновлення на ремонт пошкодженого обстрілами житла.

Про це на брифінгу повідомив директор Департаменту містобудування та архітектури Харківської обласної військової адміністрації Антон Коротовських, передає кореспондент Укрінформу.

«Від початку дії програми в області подано 34 409 заяв на отримання грошової допомоги на ремонт пошкодженого житла. Вже 19 148 заявників отримали грошову допомогу. Загалом було нараховано 1 млрд 765 млн 584 тис. грн», - розповів Коротовських.

Найбільше заяв надійшло від власників пошкодженого житла з Ізюмського, Харківського, Чугуївського районів та Харкова.

Компенсації за знищене майно не змогли отримати 1940 заявників.

Читайте також: «єВідновлення»: на Вінниччині нарахували майже 13 мільйонів компенсацій

«Основна причина відмови — це відсутність витягу з державного реєстру прав на нерухоме майно. Найбільше житла зведено до 2013 року, і документи мали старий зразок. А для того, щоб отримати компенсацію, необхідно підтвердити та внести до цього реєстру відповідні документи. Це займає певний час. Люди спочатку подають заявку, але без документів, і вже в процесі приводять усе до ладу», - пояснює Коротовських.

Ще однією підставою є відсутність заявника під час комісійного огляду.

«Залишають ключі сусідам, знайомим. Головне правило: заявник власник повинен бути присутнім під час огляду комісією», - наголошує Коротовських.

Деяким заявникам на Харківщині відмовили в отриманні другої частини компенсації за пошкоджене житло через нецільове використання грошей, розповів посадовець.

«Щодо нецільового використання коштів. Наприклад, людині прописували зробити вікна, покрівлю, а на ці кошти, замість покрівлі, зробили вхідні двері, яких не було в акті. Потрібно виконати, відремонтувати все, що прописано в акті», - зауважує Коротовських.

На компенсацію за знищене житло жителі Харківщини подали 5 864 заяви. За даними Коротовських, 5 625 заявників претендують на житловий сертифікат, 149 - на відшкодування вартості будматеріалів для відбудови.

Читайте також: єВідновлення: на Київщині за рік подали майже 21 тисячу заявок

«З використанням житлових сертифікатів вже придбано 484 об'єкти нерухомості на території Харківської області. Це 368 квартир і 116 приватних будинків. Вартість придбаного житла складає 709 млн 689 тис. грн», - розповів керівник департаменту.

Нове житло люди придбали у Харкові, Ізюмі, Чугуївській громаді, а також у Київській, Львівській, Дніпропетровській, Полтавській, Закарпатській та інших областях.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-