На підтримку громад Сумщини виділили $4,6 мільйона Фонду відновлення громад

На підтримку громад Сумщини виділили $4,6 мільйона Фонду відновлення громад

Укрінформ
Фонд відновлення українських громад затвердив виділення 4,6 млн доларів на підтримку громад Сумщини.

Про це повідомило в Фейсбуці Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури, передає Укрінформ. 

"️4,6 млн доларів будуть надані на підтримку громад у Сумській області для розвитку сільського господарства та економічної стійкості. Далі структури ООН спільно з Агенцією регіонального розвитку Сумської області та головами громад сформують проєктні пропозиції. Планується, що реалізація розпочнеться в березні 2024 року," - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що рішення керівний комітет Фонду відновлення українських громад ухвалив на першому засіданні 22 грудня.

Управління Фондом здійснює Представництво ООН в Україні, а пріоритети визначають у співпраці з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України. Співголови Комітету — координаторка системи ООН в Україні Деніз Браун та віцепрем’єр-міністр з відновлення України — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

"Ми представили концепцію Фонду у липні цього року під час Лондонської конференції з відновлення. Міжнародні партнери відгукнулись на заклик підтримати українські громади, і це є свідченням їхньої довіри та впевненості у майбутньому України. Ми продовжуємо спільними зусиллями створювати умови, щоб повернути українців до рідних громад та відновити там життєдіяльність, навіть під час війни», — зазначив Кубраков.

У міністерстві наголосили, що тепер у Фонд відновлення, окрім Данії, яка першою оголосила про підтримку Фонду в листопаді 2023 року, фінансування надав також Люксембург.

Читайте також: Данія підтримуватиме відбудову громад в Україні спільно з ООН

Зараз Фонд має у розпорядженні 5,85 млн доларів США. Протягом наступних п'яти років він має на меті залучити 300 млн доларів США.

Як повідомляв Укрінформ, голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафа Найєм наголосив, що кошти Фонду відновлення громад першочергово спрямують на експериментальний проєкт відбудови шести населених пунктів, які найбільше постраждали внаслідок російської агресії: Тростянця, Циркунів, Бородянки, Мощуна, Посад-Покровського та Ягідного.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-