В Україні розробили посібник із проєктування укриттів у дитсадках і школах

В Україні розробили посібник із проєктування укриттів у дитсадках і школах

Укрінформ
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури підготувало посібник із проєктування укриттів у дитячих садках та школах.

Про це повідомляє пресслужба міністерства у Фейсбуці, передає Укрінформ.

«Команда Міністерства відновлення розробила «Практичний посібник з проєктування укриттів у закладах дошкільної та загальної середньої освіти», який допоможе органам місцевого самоврядування як замовникам будівництва розібратись з видами захисних споруд, їх особливостями та перевагами в частині захисних властивостей, об’ємно-планувальних рішень та інженерного забезпечення», - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що посібник розроблено з урахуванням нових будівельних норм для захисних споруд цивільного захисту (ДБН В.2.2-5:2023), які набувають чинності з 1 листопада.

Він містить систематизовану практичну інформацію щодо типів укриттів, їх порівняльні характеристики, перелік вимог до основних та додаткових приміщень, інклюзивності. Крім того, деталізовано вимоги до спеціалізованих укриттів - сховищ та протирадіаційних укриттів, а також споруд подвійного призначення.

Читайте також: Понад 80% шкіл вже обладнані укриттямиМОН

Посібник містить рекомендації щодо просторового і об’ємного планування, мінімальної площі з розрахунку на одну людину відповідно до різних вікових категорій учасників освітнього процесу, проєктуванні санітарних зон, наявності аварійних виходів, розміщення дизельних електростанцій. Також у ньому надаються приклади організації внутрішнього простору для організації навчального процесу та комфортного перебування людей в укритті.

Як повідомлялося, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури затвердило нові державні будівельні норми (ДБН) для споруд цивільного захисту.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-