Марченко обговорив з керівництвом Atlantic Council відновлення України

Марченко обговорив з керівництвом Atlantic Council відновлення України

Укрінформ
Міністр фінансів Сергій Марченко 31 травня під час зустрічі з керівництвом аналітичного центру Атлантична рада (Atlantic Council) обговорили підтримку міжнародних партнерів та потреби на швидке відновлення України цьогоріч.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінфіну.

“Одним із головних завдань Міністерства фінансів України є консолідація необхідних ресурсів для першочергового відновлення України. Насамперед, вчасне залучення коштів для нагального відновлення має вирішальне значення для створення належних умов проживання людей, а також сприятиме економічному зростанню України”, - зазначив Марченко.

Міністр наголосив на необхідності залучення фінансування від міжнародних партнерів для потреб відновлення України. Спираючись на результати звіту “Друга швидка оцінка завданої шкоди та потреб на відновлення України” (Second Ukraine Rapid Damage and Needs Assessment - RDNA2), Марченко зазначив, що в поточному році Україна потребує 14,1 млрд доларів США для першочергового відновлення.

“Оцінки звіту RDNA2 верифіковані та узгоджені з партнерами - це дозволяє нам консолідувати додаткові кошти на відбудову, оскільки міжнародні донори чітко розуміють потреби країни. Так, у 2023 році нам необхідно 14,1 млрд доларів США, з яких 3,3 млрд доларів США вже передбачено у держбюджеті України”, - зазначив урядовець.

Читайте також: Зеленський зустрівся із делегацією «Атлантичної ради»

За словами Марченка, під час роботи з міжнародними донорами щодо залучення коштів на першочергове відновлення у 2023 році, увага зосереджена виключно на 5 визначених пріоритетах, а саме: відновлення енергетичного сектору, відбудова пошкодженого та зруйнованого житла, гуманітарне розмінування, відновлення критичної та соціальної інфраструктури, а також підтримка приватного сектору, зокрема, малого та середнього бізнесу.

Міністр фінансів розповів також про діяльність Координаційної Платформи донорів України, яка зосереджена саме на консолідації коштів від міжнародних партнерів.

“Наступне засідання Координаційної Платформи донорів України відбудеться у Лондоні наприкінці червня цього року. Наразі уряд України активно працює над розробкою проєктів з відновлення, які там будуть презентовано. Розраховуємо, що страхування військових ризиків також буде однією з ключових тем для обговорення”, - сказав очільник Мінфіну.

Читайте також: Марченко закликав партнерів виключити Росію з ЄБРР та інших міжнародних організацій

Марченко зауважив, що посилення санкцій відносно росії та країн, які сприяють їй, є необхідним. Це матиме вагомий вплив на можливості вести загарбницьку війну проти України. А заморожені іноземними країнами активи росії мають стати основою для подальшого відновлення України.

Як повідомлялося, 26 травня 2023 року відбулось третє засідання Керівного комітету міжвідомчої Координаційної Платформи донорів України. Ініціатива об'єднує представників влади України, ЄС, країн G7, а також партнерів з міжнародних фінансових установ, зокрема Європейського інвестиційного банку, Європейського банку реконструкції та розвитку, Міжнародного валютного фонду та Світового банку.

Атлантична рада (Atlantic Council)— аналітичний центр, неурядова організація США, котра переважно досліджує міжнародні відносини атлантичної спільноти та проблеми міжнародної безпеки. Член Асоціації Атлантичного договору. Має десять регіональних відділень. Вважається організацією близькою до адміністрації Білого дому та Демократичної партії США.

Фото: Міністерство фінансів

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-