Координаційна платформа донорів України провела друге засідання

Координаційна платформа донорів України провела друге засідання

Укрінформ
Шляхи покращення координації фінансової підтримки, а також потреби на відновлення та реконструкцію обговорили учасники міжвідомчої Координаційної Платформи донорів України 5 квітня під час другого засідання Керівного комітету.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінфіну.

Співголовами Платформи є міністр фінансів України Сергій Марченко, заступник радника Білого дому з національної безпеки з міжнародної економіки Майкл Пайл від Сполучених Штатів та генеральний директор з питань сусідства та переговорів щодо розширення Герт-Ян Купман від Європейської комісії. У зустрічі також взяли участь представники країн G7, Європейської комісії та міжнародних фінансових організацій.

Сергій Марченко поінформував про потреби у фінансуванні державного бюджету та дефіциту, а також повідомив, що міжнародні партнери запевнили Україну у своїй подальшій підтримці. Також він розповів про потреби України у швидкому відновленні.

“У цьому році Україна має значні потреби у залученні зовнішнього фінансування для покриття таких пріоритетних видатків, як соціальні й гуманітарні. Вдячний міжнародним партнерам за запевнення в підтримці України в покритті дефіциту бюджету цього року”, — зазначив український міністр.

Він додав, що це стало можливим у тому числі завдяки нещодавньому затвердженню МВФ нової чотирирічної програми розширеного фінансування (Extended Fund Facility - EFF) для України у 15,6 млрд дол. США.

“На минулому тижні ми досягли значного результату у співпраці з Міжнародним Валютним Фондом. Вперше воююча країна отримала схвалення від Фонду на фінансову програму співпраці. Це рішення є важливим індикатором довіри до України, що сприятиме залученню додаткових фінансових ресурсів від міжнародних донорів”, — зауважив Марченко.

Міністр наголосив, що план відновлення України – це не просто про відбудову зруйнованих доріг та будинків. Це повна трансформація України за принципом build back better та інтеграція країни в Європейський Союз.

“Уряд України розраховує, що функціонування Платформи має забезпечити тісну координацію між міжнародними донорами та міжнародними фінансовими організаціями, а також узгоджене, прозоре та підзвітне надання підтримки для відбудови країни”, — додав Марченко.

Читайте також: Збитки енергетичної інфраструктури України перевищили $10 мільярдів - ПРООН і Світовий банк

3,3 млрд доларів США з необхідних 14,1 млрд доларів США вже виділено з державного бюджету на швидке відновлення. Для фінансування решти майже 10,8 млрд доларів США, уряд України націлений на конструктивну та плідну співпрацю з донорами та приватним сектором.

Підсумовуючи, учасники засідання висловилися щодо важливості продовження роботи Платформи для мобілізації міжнародної допомоги, необхідної для своєчасного реагування на потреби України.

Як повідомлялось, Міжвідомча Координаційна Платформа донорів розпочала свою роботу 26 січня, коли відбулося перше засідання її Керівного комітету. Ініціатива започаткована для координації існуючих і нових механізмів підтримки бюджету України, а також швидкого відновлення та реконструкції.

Фото: Мінфін

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-