
У Криму в єдиній україномовній школі немає українських підручників - правозахисниця
Про це розповіла під час Першого Кримського тижня в Брюсселі правозахисниця, голова Центру громадянської просвіти “Альменда” Марія Суляліна, передає Укрінформ з посиланням на ZMINA.
"В Криму окупаційна влада заявляє про роботу україномовної школи, однак у навчальному закладі немає навіть відповідних підручників, а іспити учні мають складати виключно російською мовою", - йдеться у повідомленні.
Правозахисниця зауважила, що якщо до окупації українську мову у Криму вивчали повсюдно, то зараз, згідно з інформацією окупаційної влади, яку складно перевірити, - лише 0,5% учнів.
За словами Суляліної, така ж критична ситуація із доступом до вивчення кримськотатарської мови на окупованому півострові. Навіть якщо батьки звертаються до керівництва шкіл з проханням відкрити кримськотатарські класи, вони не відкриваються, уточнила вона.
Суляліна зазначила, що батьки номінально мають право заявити про бажання навчати своїх дітей у такому класі. Після їхнього письмового звернення вчитель запрошує всіх батьків класу на обговорення — буде цей клас кримськотатарський чи російськомовний. За результатами розмови батьки голосують за те чи інше рішення.
“Ви розумієте, коли в класі є, наприклад, лише два кримських татарина, всі інші голосуватимуть за російську мову, а не за кримськотатарську”, — пояснила правозахисниця.
Як повідомляв Укрінформ, українську мову у школах Криму не вивчають навіть факультативно.