Постпред Президента в Криму виступила у Європарламенті: Ситуація з правами людини на півострові критична

Постпред Президента в Криму виступила у Європарламенті: Ситуація з правами людини на півострові критична

Укрінформ
Постійна представниця Президента України в Криму Ольга Куришко виступила в Брюсселі в Європейському парламенті в рамках заходів "Першого тижня Криму" з промовою, присвяченою ситуації на тимчасово окупованому півострові та системним порушенням прав людини.

Про це повідомляє представництво, передає Укрінформ.

Постійна представниця наголосила, що тимчасова окупація Криму у 2014 році була початком російської агресії проти України, адже окупація півострова стала не лише викликом для територіальної цілісності держави, а й глибокою гуманітарною та безпековою кризою, яка стосується всієї Європи.

Куришко окремо звернула увагу на екологічні загрози, що виникли внаслідок окупації та, як наслідок, мілітаризації Криму: наразі РФ системно руйнує екосистему півострова - від забруднення ґрунтів і морських вод до масового незаконного видобутку корисних копалин і знищення лісів.

“Боротьба за Крим - це не лише боротьба за територію. Це і про відновлення прав людини, захист корінних народів України, збереження екології та забезпечення безпеки у Чорноморському регіоні”, - наголосила Куришко.

Вона підкреслила, що ситуація з правами людини на півострові критична. З початку окупації фіксуються випадки насильницьких зникнень, катувань, політично мотивованих арештів, придушення свободи слова та релігії. Найбільш уразливою групою залишаються кримські татари – серед 223 політичних вʼязнів 133 є кримськими татарами.

Куришко наголосила на важливості рішення Європейського суду з прав людини у справі «Україна проти Росії», ухваленого в червні 2024 року. Суд визнав РФ відповідальною за системні порушення прав людини в Криму.

Постійна представниця подякувала урядам Латвії, Литви, Канади, Польщі, Естонії та сенату Чехії за офіційне визнання депортації кримських татар 1944 року актом геноциду.

Читайте також: Визнання Криму російським є неприйнятним за будь-яких умов - Нариман Джелял

Крім того, Куришко окреслила бачення України щодо деокупації та реінтеграції Криму. Вона розповіла про вже напрацьовані стратегії — економічного відновлення, когнітивної деокупації, відновлення справедливості та ініціативу першої леді України Олени Зеленської – Глобальні українські студії, частиною яких є кримськотатарські студії, що впроваджуються в європейських університетах.

“Ми не просто віримо у повернення Криму. Ми до нього готуємося — ретельно, системно, з глибоким розумінням викликів і відповідальністю перед людьми, які чекають на справедливість”, — додала постійна представниця.

Раніше Ольга Куришко в інтерв'ю Укрінформу заявила, що у тимчасово окупованому Криму росіяни посилили репресії проти місцевих жителів, зокрема затримують тих, хто брав участь у проукраїнських заходах ще з 2014 року.

Portmone.Billing: зручна система для спрощення роботи ОСББ і комунальних підприємств

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-