Китай блокує використання чипів Intel та AMD у державному секторі - FT

Китай блокує використання чипів Intel та AMD у державному секторі - FT

Укрінформ
Уряд Китаю посилив вимоги під час здійснення державних закупівель комп’ютерної техніки, направлені на поступове виведення з використання в держструктурах ПК і серверів із продуктами американського виробництва та їх заміну місцевими аналогами.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Financial Times.

Суворіші вказівки спрямовані на відмову від мікропроцесорів американських компаній Intel та AMD, а також відхід від операційної системи Microsoft Windows та програмного забезпечення іноземного виробництва для адміністрування баз даних.

Рекомендації стосуються комп’ютерів і серверів, що використовуються в міністерствах та урядових відомствах і організаціях Китаю до рівня міст включно, а також на державних підприємствах і в центральних та регіональних партійних структурах КПК.

Останні зміни правил закупівель є кроком Китаю в бік створення вітчизняних замінників іноземним технологіям і повторюють подібні кроки США, направлені на обмеження доступу китайців до американського ІТ-сектору й заохочення до збільшення придбання продуктів місцевих компаній зі США.

Видання зауважує, що нові інструкції були оголошені урядом КНР наприкінці грудня минулого року й містили вимоги про пріоритетність врахування під час покупок безпечності та надійність процесорів і операційних систем (ОС).

Читайте також: Apple відкрила в Шанхаї свій другий за величиною магазин у світі

Тоді ж Китайський державний центр оцінки безпеки інформаційних технологій опублікував список безпечних і надійних процесорів та ОС, у якому містились продукти 18 винятково китайських компаній, зокрема, чипи від Huawei та підтримуваної урядом групи Phytium, що знаходяться в чорному списку США для експорту.

Intel і AMD важко потрапити до схваленого китайським регулятором переліку, оскільки для отримання погодження вони повинні надати повний пакет документації та код науково-дослідної роботи своїх продуктів, а також показати високий рівень локалізації в Китаї проєктування, розробки та виробництва своїх продуктів.

Оновлення системи закупівель є частиною національної стратегії Пекіна зі здобуття технологічної незалежності у військовому, урядовому та державному секторах, відомої як Xinchuang або «інновації в ІТ-додатках».

Курс китайської влади на відхід від іноземного обладнання й ОС вдарить по американським компаніям у Китаї, починаючи з домінуючих у світі виробників процесорів для ПК Intel і AMD.

Минулого року Китай був найбільшим ринком для Intel, забезпечивши 27% її продажів у $54 мільярди і 15% від продажів AMD на $23 мільярди.

Microsoft не розкриває продажі в Китаї, але президент Бред Сміт минулого року заявив Конгресу США, що КНР забезпечила компанії 1,5% доходів.

За підрахунками аналітиків профільної китайської Zheshang Securities, у 2023-2027 роках країні потрібно інвестувати не менше 660 мільярдів юанів ($91 мільярд) для заміни ІТ-інфраструктури в уряді, партійних органах і восьми основних галузях.

Як повідомляв Укрінформ, новий чип Nvidia зі штучним інтелектом (ШІ), який може виконувати деякі завдання в 30 разів швидше, коштуватиме від 30 тис. до 40 тис. доларів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-