Астрономи виявили найдавніші складні органічні молекули у Всесвіті

Астрономи виявили найдавніші складні органічні молекули у Всесвіті

Укрінформ
Група астрономів із Техаського університету A&M (США) завдяки телескопу «James Webb» виявили найдавніші відомі приклади складних органічних молекул у Всесвіті.

Як передає Укрінформ, про це порталу Space.com заявив головний автор дослідження й астроном Джастін Спілкер.

«Молекули, які ми знайшли, не такі прості речовини, як-то вода чи вуглекислий газ. Ми говоримо про великі гнучкі молекули з десятками чи сотнями атомів усередині», - сказав він.

Фото: J. Spilker / S. Doyle, NASA, ESA, CSA

Зазначається, що завдяки телескопу «James Webb» астрономи виявили ці молекули в галактиці, відомій як SPT0418-47, що знаходиться на відстані у понад 12 мільярдів світлових років від Землі.

Читайте також: Астрономи вперше виявили полярний циклон на Урані

«Це дивовижно, що Всесвіт може створювати дійсно великі, складні молекули дуже швидко після Великого вибуху», - додав Спілкер.

Враховуючи надзвичайну відстань до SPT0418-47, світло, яке виявили астрономи, почало свою подорож менш, ніж через 1,5 мільярда років після Великого вибуху (Наразі Всесвіту близько 13,8 мільярдів років).

Читайте також: Астрономи знайшли у Всесвіті одну з найбільших чорних дір

«Ця знахідка відсуває старий рекорд щодо подібних виявлень приблизно на додатковий мільярд років», — зауважив науковець.

Як повідомляв Укрінформ, міжнародна група дослідників зробила перше в історії зображення чорної діри, на якому видно високотемпературний дископодібний потік газу, який з’єднаний з викидами струменів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-