Потенційна заборона діпфейків: Австралія планує регулювати штучний інтелект

Потенційна заборона діпфейків: Австралія планує регулювати штучний інтелект

Укрінформ
Уряд Австралії заявив, що планує регулювати штучний інтелект (ШІ), включаючи потенційну заборону глибоких фейків і реалістичного, але неправдивого контенту, через занепокоєння щодо можливого зловживання цією технологією.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.

Цей крок був зроблений після зустрічі топменеджерів у сфері штучного інтелекту на початку цього тижня, на якій вони порушили питання про "ризик вимирання від ШІ" і закликали політиків прирівняти його до ризиків, пов'язаних із пандеміями і ядерною війною.

"Очевидно, що в суспільстві існує занепокоєння щодо того, чи не випереджає технологія саму себе", - сказав міністр промисловості і науки Австралії Ед Гусіч.

Звіт Австралійської національної ради з науки і технологій, опублікований у четвер, показав, що штучний інтелект може спотворювати контент у парламентських консультаціях, створюючи потік матеріалів, що вводять в оману громадську думку.

Читайте також: Топменеджери та експерти підписали лист про ризик вимирання людства від штучного інтелекту

"Уряди повинні відігравати чітку роль у визнанні ризику і ... встановленні обмежень", - сказав Гусіч.

Австралія була однією з перших країн, яка почала регулювати ШІ, представивши добровільну етичну систему у 2018 році.

Гусіч визнав, що в законах про авторське право, конфіденційність і захист прав споживачів залишаються прогалини, і сказав, що уряд хоче забезпечити відповідність своєї правової бази "поставленим цілям" з огляду на швидкий розвиток сектора ШІ.

Читайте також: Експерименти з управління штучним інтелектом: OpenAI пропонує гранти на $1 мільйон

Минулого місяця європейські законодавці наблизилися до прийняття закону про регулювання ШІ - потенційно першого у світі всеосяжного закону про ШІ, який може стати прецедентом для країн з розвиненою економікою.

За словами Гусіча, Австралія також розгляне можливість заборонити елементи ШІ з високим ступенем ризику.

Як повідомляв Укрінформ, Єврокомісар з питань внутрішньої торгівлі та послуг Тьєррі Брентон зустрінеться з гендиректором OpenAI Семом Альтманом в Сан-Франциско наступного місяця, щоб обговорити, як компанія впроваджуватиме провідні світові правила блоку в галузі штучного інтелекту (ШІ).

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-