У Британії почали використовувати робота для хірургії легенів і грудної клітки

У Британії почали використовувати робота для хірургії легенів і грудної клітки

Укрінформ
Королівський госпіталь Papworth у Кембриджі є одним із перших у Великій Британії, який використовує робота Versius для хірургії легенів і грудної клітки.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє BBC.

Зазначається, що робот, який імітує людські суглоби рук і має більше обертів зап’ястя, може робити невеликі точні розрізи, поки хірург керує ним з джойстика.

Хірург Адам Періт, який почав використовувати цю технологію, заявив, що вона повністю відрізняється від старомодних операцій, які робилися в минулому.

За його словами, на цей час робот використовується лише на деяких пацієнтах, але він сподівається, що в майбутньому майже всі торакальні операції виконуватимуться за допомогою робота.

«Після років оперування пацієнтів за власною методикою доводиться повністю переходити на щось нове. Однак плюс у роботі роботизованої хірургії полягає в тому, що їй досить легко навчитися, і ви можете дуже швидко адаптуватися», - додав Періт.

Торакальна хірургія – це галузь медицини, яка займається діагностикою та оперативним лікуванням захворювань органів грудної клітини.

Читайте також: У Китаї робот-хірург провів першу операцію із заміни колінного суглоба

Як повідомляв Укрінформ, дослідники з Кембриджського університету (Велика Британія) створили надруковану на 3D-принтері «роботизовану» руку, здатну утримувати предмети.

Фото: MARTIN GILES/BBC

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-