Телескоп Hubble показав неоднорідність міжзоряного середовища Галактики

Телескоп Hubble показав неоднорідність міжзоряного середовища Галактики

Укрінформ
Спостереження космічного телескопа Hubble демонструють, що області міжзоряного середовища Чумацького Шляху розрізняються за вмістом важких елементів.

Як передає Укрінформ, про це йдеться в статті команди вчених з Університету Женеви, опублікованій у журналі Nature.

Наша галактика сповнена зірками, планетами, чорними дірами. Але більшу частину її займає великий і майже порожній міжзоряний простір, якй заповнюють лише газ, пил, електромагнітні поля і, можливо, темна матерія. Велика частина міжзоряної речовини припадає на нейтральний, неіонізований водень, як і у зірок.

Однак у надрах зірок відбуваються термоядерні реакції, у результаті яких утворюються більш важкі елементи. Вони накопичуються і після загибелі зірки розсіюються в просторі. У підсумку зірки Чумацького Шляху сильно розрізняються за вмістом цих елементів, іноді на порядки.

Щоб перевірити це, астрономи провели спостереження за допомогою космічного телескопа Hubble. Вони отримали спектри 25 масивних, яскравих і гарячих зірок у ближньому ультрафіолетовому діапазоні, що розташовуються в різному напрямку і на різній відстані від Землі. Їхнє яскраве випромінювання дозволило «просвітити» ділянки Галактики, що знаходяться на шляху, і оцінити їхній склад.

Читайте також: Hubble показав кулясте скупчення у сузір'ї Стрілець

У середньому металевість нейтрального міжзоряного середовища склала 55 (±7)% від сонячного, хоча в деяких областях вона опускається лише до 17%.

Як повідомляв Укрінформ, телескоп NASA зробив знімок групи галактик у сузір'ї Змія.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-