За чорною дірою вперше зафіксували світло

За чорною дірою вперше зафіксували світло

Укрінформ
Вчені під час спостереження за рентгенівськими променями, які викидає у Всесвіт надмасивна чорна діра, виявили дивні спалахи: вони виявилися відображеннями зі зворотного боку діри.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється у науковому журналі Nature.

Крім цього, телескопи зафіксували додаткові, менш яскраві і різних кольорів спалахи. Передбачається, що це - відблиски або світлова луна.

«Будь-яке світло, яке потрапить у чорну діру, не виходить з неї, тому ми не можемо бачити те, що знаходиться позаду чорної діри. Причина, за якою ми не можемо це бачити, полягає в тому, що чорна діра викривляє простір, відхиляє світло і закручує навколо себе магнітні поля», - стверджують астрономи.

Читайте також: Німецькі вчені показали, як чорна діра розриває зірку на клаптики

Дослідження було спрямоване на вивчення корони, яку мають деякі чорні діри. Зазначається, що «матеріал, що патрапляє до надмасивної чорної діри, живить найяскравіші безперервні джерела світла у Всесвіті і водночас утворює корону рентгенівського світла навколо чорної діри».

«П'ятдесят років тому, коли астрофізики почали міркувати про те, як магнітне поле може вести себе поблизу чорної діри, вони й гадки не мали, що одного разу у нас з'являться методи, що дозволяють спостерігати це безпосередньо і побачити загальну теорію відносності Ейнштейна в дії», - зазначають дослідники.

Як передавав Укрінформ, раніше цього року в лабораторії прискорювачів елементарних частинок німецького Гамбурга створили візуалізацію чорної діри, що розриває зірку. За даними NASA, такі події - відомі як «приливні руйнування» - досить рідкісні і трапляються лише один раз на 10 тисяч років. Зірки, як правило, прямують у бік ненажерливої ​​чорної діри після гравітаційної взаємодії з іншою зіркою або масивним об'єктом, наближення до «пащі» чорної діри називається «спагетіфікація».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-