Перший у світі

Перший у світі "кіборг" здобув голос завдяки Intel

Укрінформ
Компанія Intel допомогла зі створенням голосу для синтезатора мовлення дослідника штучного інтелекту Пітера Скотта-Моргана, який перебуває у нерухомому стані через захворювання моторних нейронів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє The Next Web.

Цей вчений стане першим у світі повноцінним кіборгом. У 2018 він пройшов спеціальну процедуру та за допомогою трубок модифікував шлунок, щоб їсти без сторонньої допомоги. Торік Скотт-Морган вирішив пройти ларингектомію - процедуру із розділення стравоходу і трахеї, щоб не допустити потрапляння слини у легені під час паралічу, внаслідок якого він втратив голос.

Компанія Intel, яка раніше розробила Інструмент допоміжного контексту для видатного науковця Стівена Гокінга, котрий працював попри параліч, безкоштовно надала доступ до коду програми, і Скотт-Морган вирішив ним скористатися, щоб надати голос електронному аватару, створеному з його подоби. Цифровий образ науковця також імітує сміх та подив під час розмови і рухає губами, коли вимовляє слова.

Експерт із синтезу мовлення Метью Ейлейт допоміг ученому записати тисячі слів для утворення реплік. Скотт-Морган за допомогою рухів очей керував аватаром, який говорив його голосом.

Читайте також: Південна Корея першою у світі запроваджує шкільний курс зі штучного інтелекту

Щоб зберегти свою особистість, Скотт-Морган заручився допомогою Лами Нахман, директорки передбачуваного обчислення у Intel Labs. Разом вони переробили систему синтезу мовлення Гокінга та надали вченому власний штучний інтелект.

Замість того, щоб відповідати на запитання після зчитування даних із трекера погляду, як у випадку Стівена Гокінга, оновлена система штучного інтелекту говоритиме самостійно, використовуючи фрази, яких навчилася у Скотта-Моргана.

Інші технології перетворення вченого на кіборга, як-от, екзоскелет, що керуватиме його тілом, поки що у процесі розробки. Науковець сподівається, що згодом його риси, особистість та знання отримає машина, і він існуватиме повністю поза фізичним тілом.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-