Facebook запустить програму протидії дезінформації в Україні

Facebook запустить програму протидії дезінформації в Україні

Укрінформ
Facebook у першій половині 2020 року запустить в Україні фактчекінгову програму та позначатиме маніпуляції у стрічці новин.

Про це заявила менеджер з публічної політики щодо України у Facebook Катерина Крук під час форуму «Основні виклики свободи слова в Інтернеті: український та світовий контекст», повідомляє «Детектор медіа».

«Ми зараз готуємося до розширення глобальної програми протидії дезінформації в Україні. У нас є система, яка відпрацьована у світі — це програма під назвою Тhird-party fact-checker. Ми співпрацюємо із локальними фактчекінговими організаціями, які допомагають нам перевіряти контент. Це працює за кількома принципами — звичайно, ми використовуємо machine learning і просимо фактчекерів перевірити наші внутрішні передбачення щодо того, яка інформація або з яких сайтів може бути маніпулятивною. Також вони самі можуть моніторити і надсилати інформацію нам», — зазначила Крук.

За її словами, Facebook має 46 глобальних партнерів, які займаються перевіркою інформації, але партнерів в Україні поки нема.

«У нас є потенційна співпраця, але ще не підписаний контракт і, відповідно, ми готуємося на 2020 рік, щоб запустити цю програму в Україні», — пояснила Крук.

За її словами, перевірку інформації компанія довіряє іншим організаціям, бо не має технічної можливості набрати штат експертів, щоб робити це самостійно.

Facebook також візуально виділятиме у стрічці інформацію, яка має ознаки маніпуляцій.

Читайте також: У бухгалтера Facebook вкрали “флешку” з даними тисяч співробітників

«Інший рівень, над яким ми зараз працюємо, — це технічне позначення того, як люди можуть бачити у своїй стрічці новин потенційну маніпулятивну інформацію. Коли в нас буде локальний фактчекінг, який зможе перевіряти інформацію, ми відповідним чином будемо графічно виділяти її і попереджати людей, що вона може бути маніпулятивною, давати їм контекстну інформацію або посилання на статтю, яка розвінчує певний міф», — зауважила Крук.

Як повідомляв проєкт Media Sapiens, на початку грудня цього року адміністратори соцмережі Facebook вперше додали примітку під постом сингапурського новинного сайту States Times Review про те, що в ньому вказана неправдива інформація. Це зробили після того, як уряд поскаржився на пост місцевого ЗМІ.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-