У Китаї розробили кардіостимулятор, який заряджається від серця

У Китаї розробили кардіостимулятор, який заряджається від серця

Укрінформ
Китайські вчені розробили комплексний метод для підзарядки кардіостимулятора безпосередньо від природної енергії серцебиття.

Про це повідомляє Сіньхуа.

Кардіостимулятор — один із найпоширеніших електронних медичних приладів, що імплантуються під шкіру для повернення нормального ритму серця і для лікування серцево-судинних захворювань. Однак вбудована в нього батарея має обмежений термін служби і потребує заміни кожні 5-12 років шляхом хірургічного втручання, що може викликати ускладнення, такі як інфекція, кровотеча.

Вчені з шанхайського університету "Цзяотун" розробили новий повнофункціональний кардіостимулятор, що заряджається від природної енергії серцебиття без жодного зовнішнього джерела енергії.

Генератор енергії для цього кардіостимулятора складається з пружного каркаса і двох п'єзоелектричних композитів, здатних виробляти достатній обсяг електроенергії для приладу. Новий пристрій успішно пройшов випробування на свинях.

Читайте також: Facebook подала позов проти китайських компаній за продаж лайків

Дослідження стало важливим кроком до створення кардіостимулятора з автономним джерелом живлення і вирішення проблеми енергозабезпечення імплантованих медичних пристроїв за допомогою технологій п'єзоелектричної акумуляції, переконані китайські вчені.

Їхнєх досягнення було опубліковано в журналі ACS Nano.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-