Рак молочної залози навчилися діагностувати за аналізом крові

Рак молочної залози навчилися діагностувати за аналізом крові

Укрінформ
Німецькі дослідники представили аналіз крові для раннього виявлення раку молочної залози.

Як повідомляє DW, докторка Сара Шотт і професор Крістіан Зон відкрили 15 біомаркерів, за якими можна діагностувати хворобу.

“Новий аналіз може вийти на медичний ринок вже цього року, припускають дослідники з німецького Гейдельберга. Тест має діагностувати рак молочної залози майже так само, як і звичайні методи: мамографія (рентген грудей), ультразвукове дослідження або магнітно-резонансна томографія (МРТ)”, - йдеться в повідомленні.

Новий тест не має повністю замінити звичайні діагностичні методи. Швидше за все, він міг би допомогти діагностувати рак молочної залози ще раніше і ще точніше.

Читайте також: Як не захворіти на рак: Супрун розповіла про протипухлинну дієту

В основі нового аналізу крові лежить процедура, яка називається "рідка біопсія" - дослівно "вибірка рідких тканин". Ця процедура не є абсолютно новою. Наприклад, дослідницька група з Великобританії, Данії, Польщі, Нідерландів та Іспанії опублікувала дослідження у листопаді торік, у якому представила безліч можливостей скрінінгу раку через аналіз крові. Вони вже були здатні ідентифікувати до восьми видів раку за допомогою рідкої біопсії - хоча сам відсоток виявлень хвороби був невисокий.

Наприклад, лише кожен третій випадок раку молочної залози ідентифікували за цією процедурою. У порівнянні з мамографією цей метод програє. Мамографія має коефіцієнт виявлення близько 78 відсотків. Гейдельберзьким дослідникам вдалося доопрацювати рідку біопсію спеціально для виявлення раку молочної залози і досягти чутливості діагностики до 75 відсотків.

Лікарі зосередилися на п'ятнадцятьох конкретних біомаркерах в крові. Це сигнальні речовини клітин пухлини, які розповсюджуються в крові. Для дослідження достатньо кількох мілілітрів крові. Таким чином, тест можна зробити як частину регулярного аналізу крові у сімейного лікаря.

Тест може бути особливо корисним для жінок у віці до 50 років, яких вважають групою ризику, оскільки їхні матері або бабусі мали рак молочної залози. Тут ймовірність коефіцієнту виявлення навіть збільшується до 80-90 відсотків.

Рак молочної залози є найбільш поширеним різновидом раку у жінок у промислово розвинених країнах - близько 30 відсотків усіх випадків цієї хвороби. Якщо пухлину виявити на ранній стадії, шанс виживання пацієнтки зростає до 95 відсотків.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-