Зустріч з роботом Софією в Укрінформі

Зустріч з роботом Софією в Укрінформі

Фото, відео
Укрінформ
В інформаційному агентстві «Укрінформ» розпочалася прес-конференція на тему «Перший візит в Україну всесвітньо відомого гіноїда на ім'я Софія».

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, легковий автомобіль з Софією заїхав у двір агентства. Численні шанувальники робота-жінки побачили лише дві валізи - одну велику та другу трохи меншу. Як пояснили організатори, у меншій валізі були батареї. Водночас у прес-центрі Укрінформу на Софію чекала безпрецедентна кількість журналістів, які стовпилися навіть у коридорі.

Робот Софія в Укрінформі / Фото: Тарасов Володимир, Укрінформ

Участь у ній беруть сама гіноїд Софія, а також Девід Чен - директор і фінансовий директор компанії Hanson Robotics, засновник інвестиційної компанії AngelVest, Марк Гінзбург - представник AngelVest в Україні, венчурний інвестор, лідер громадської думки і TEDх-спікер у сфері блокчейн-економіки, Олександр Риженко - голова Державного агентства з питань електронного урядування України  та Яна Кучеренко - директор агентства Key Strategy, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як зазначають організатори - комунікаційне агентство Key Strategy, робот Софія вперше у своїй біографії перебуває з офіційним візитом в Україні. До цього вона відвідувала різні заходи в багатьох країнах як почесний гість.

«Під час прес-конференції відбудеться знайомство з найрозумнішим сьогодні роботом у світі, а також обговорення базових технологій розпізнавання мови, облич, емоцій та штучного інтелекту, які реалізовані в Софії», - повідомляють організатори прес-конференції.

Зустріч з роботом Софією в Укрінформі / Фото: Анатолій Сірик, Укрінформ

Метою приїзду Софії є зустріч із Прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом та співпраця з Державним агентством з питань електронного урядування України задля створення умов для розвитку роботехніки та штучного інтелекту (ШІ) в Україні.

Завершиться прес-конференція підписанням Меморандуму про співпрацю між Державним агентством з питань електронного урядування України і компаніями Hanson Robotics і AngelVest щодо поширення застосування технологій ШІ та робототехніки в усіх сферах життєдіяльності та галузі економіки України, а також створення міжнародного Центру вивчення та розвитку технології ШІ та робототехніки.

У п'ятницю, 12 жовтня, відбудеться фінал всеукраїнського конкурсу розробників робототехніки та штучного інтелекту, в якому гіноїд Софія буде одним із членів міжнародного журі.

Читайте також: Гройсман зустрівся з роботом Софією

Як відомо, Софія - людиноподібний робот у вигляді жінки, розроблений гонконгською компанією Hanson Robotics. Вона була спроектована таким чином, щоб вчитися і адаптовуватися до поведінки людей, а також для співпраці з ними. Софія наслідує американську кіноакторку Одрі Хепберн, втілюючи красу зірки: порцелянову шкіру, стрункий ніс, високі вилиці, інтригуючу посмішку та експресивні очі, які зі світлом нібито змінюють колір. У жовтні 2017 року вона стала підданою Саудівської Аравії та першим роботом, що отримав громадянство будь-якої країни.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-