У Арктиці під льодом знайшли суперсолоні озера

У Арктиці під льодом знайшли суперсолоні озера

Укрінформ
На крайньому півночі Канади під шаром вічної мерзлоти вчені виявили два суперсолоні озера.

Про це пише канадський суспільний мовник CBC News.

«Відкриття було зроблено Анею Рутішаузер, докторантом університету Альберти, яка вивчає радіольодовикознавство. Вона досліджувала стан дна під льодовиком Девона на півночі канадської провінції Нунавут», - йдеться у матеріалі.

Читайте також: Генсек ООН закликав до термінових заходів, щоб зупинити зміну клімату

За даними дослідниці, вода може перебувати на глибині 550-750 м під шаром льоду і мати солоність, що у кілька разів вища за океанську. Якщо ця інформація підтвердиться, то озера стануть єдиними у світі підльодовиковими солоними водоймами. Наразі вченим відомо про кілька сотень підльодовикових озер (більшість – в Антарктиді, але також у Гренландії), однак усі вони – прісноводні.

«Вивчення підльодовикових озер може привідкрити для вчених позаземне життя. Якщо у воді будуть знайдені мікроби, то вони могли розвинутися без жодного зв’язку із атмосферою», - пояснюється у статті.

Читайте також: NASA показало, як тануть льодовики в Арктиці

Умови у таких водоймах також нагадують навколишнє середовище на деяких інших планетах. Наприклад, Європа – один із супутників Юпітера, має залізне ядро та глобальний океан, прихований під льодом. Гіперсолоні озера можуть теж бути присутніми на супутнику.

«Вивчення озер під льодовиком Девона може допомогти нам краще зрозуміти можливості та обмеження життя у таких екстремальних умовах, як на Землі, так і на інших планетарних тілах», - зауважила Рутішаузер.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-