Українські науковці можуть отримати гранти на патентування винаходів

Українські науковці можуть отримати гранти на патентування винаходів

Укрінформ
Міністерство освіти і науки закликає українських вчених не поспішати витрачати власні кошти і подавати заявки на грант для отримання прав на свої винаходи.

Про це повідомляється на сайті МОН.

Зазначається, що відповідні гранти виділяються через Український науково-технологічний центр (УНТЦ).

"В умовах обмеженого бюджетного фінансування наукової сфери ми працюємо над тим, щоб запропонувати нашим вченим додаткові інструменти підтримки – насамперед фінансової. Саме завдяки ініціативі МОН в Українському науково-технологічному центрі, який є міжнародною організацією, було відкрито грантову програму на патентування винаходів. Подати заявку на фінансування може будь-яка наукова установа", – зазначив очільник Директорату науки МОН Дмитро Чеберкус.

За його словами, передбачених коштів вистачить для того, щоб профінансувати отримання в Україні близько 100 патентів на рік.

Зазначається, що програма була започаткована ще наприкінці 2015-го, і щороку в УНТЦ передбачено грант, за який вчені можуть здійснювати патентування винаходів. Однак за останній рік лише 3 наукові установи скористалися цією можливістю, одержавши 12 патентів. Вони передбачають авторство на винахід та виключне право на використання розробки протягом певного строку для 25 українських вчених.

Читайте також: Кабмін запустив Раду інновацій — для взаємодії з бізнесом та науковцями

Український науково-технологічний центр – міжнародна організація, створена в жовтні 1993 року на основі угоди, укладеної між урядами України, Канади, США та Швеції (пізніше її як сторону договору замінив ЄС). Фактично розпочав діяльність в грудні 1995-го, після проведення першої ради членів правління.

Основна мета започаткування УНТЦ – запобігання поширенню знань та досвіду, пов'язаних зі зброєю масового знищення, за межами України. Для цього центр створює та фінансує проекти для науковців та фахівців оборонної сфери, що працювали над створенням ядерної, хімічної, біологічної чи іншої зброї масового знищення, в сферах ядерної та хімічної промисловостей, працівників закритих наукових установ колишнього СРСР.

Також УНТЦ займається розвитком міжнародного наукового співробітництва та працює за такими напрямами як патентне право, трансфер технологій тощо.

Штаб-квартира центру розташована в Києві, а регіональні представництва – в Харкові та Львові, а також в Баку, Кишиневі і Тбілісі. Загалом УНТЦ має більше пів тисячі організацій-партнерів у різних країнах світу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-