Інвестиції в українські ІТ компанії сягнули торік рекордних $265 мільйонів

Інвестиції в українські ІТ компанії сягнули торік рекордних $265 мільйонів

Укрінформ
Інвестиції в українські ІТ компанії показали рекордне зростання, досягнувши 265 млн доларів у 2017 році.

Такі дані представив фонд AVentures Capital у своєму щорічному Дослідженні - Dealbook of Ukraine, підготовленому при партнерстві з асоціаціями UVCA, UAngel і Ukraine Digital News, повідомив Укрінформу керуючий партнер AVentures Capital Євген Сисоєв.

"Після спаду в 2016 році, в Україні спостерігається рекордне зростання інвестицій - загальний обсяг інвестицій в українські ІТ компанії становив 265 млн доларів за 2017 рік, що втричі (на 231%) більше показників 2016 року", - зазначив експерт. 

Згідно з дослідженням, у 2017 році було укладено 44 угоди, а в 90% з них передовими були іноземні інвестиційні фонди (напр. General Catalyst, IVP, Spark і Almaz Capital), але за участю українських інвесторів. Іноземний капітал склав 96% загального обсягу інвестицій, при тому що в 2016 році і раніше розподіл зовнішнього і локального капіталу було практично рівним.

«Загальний обсяг інвестицій в українські ІТ компанії за останні 5 років становив 630 млн дол., в тому числі за участю провідних світових інвесторів, що свідчить про розвиток і стійкість галузі в умовах економічних і політичних проблем країни. Радує, що наш фонд, будучи першим в Україні, залишається одним з найактивніших поряд із Horizon Capital, Digital Future, TA Ventures і великими міжнародними інвесторами», - повідомив Сисоєв.

Говорячи про джерела раннього фінансування, ескперт зазначив, що у 2017 році українські стартапи залучали інвестиції передусім від венчурних фондів (90%), а також від ангелів (6%) і на краундфандінгових платформах (3%).

Найбільшими розкритими угодами 2017 року стали 110 млн дол. інвестицій в Grammarly (від General Catalyst, IVP і Spark Capital), 30 млн дол. в BitFurry (від Credit China Fintech Holdings), 10 млн дол. в Petcube (від Almaz Capital, Y Combinator, AVentures Capital, U.Ventures, Digital Future і ін) і 7 млн дол. в People.ai (від Lightspeed Venture Partners, Index Ventures, Shasta Ventures, Y Combinator, SV Angel).

Читайте також: Представники німецького бізнесу збираються в Україну

AVentures Capital, венчурний фонд, заснований в 2012 році, орієнтований на співпрацю з глобальними компаніями, що мають R & D в Україні та країнах Центральної Східної Європи. Фонд фокусується на інвестиціях в IT, включаючи такі галузі, як програмне забезпечення, електронна комерція, хмарні сервіси, мобільні технології, IoT і інші. Портфель AVentures Capital налічує понад 10 компаній, серед яких Augmented Pixels, nuPSYS, Petcube, SpinBackup, StarWind, Rallyware, Bookimed, TeamFusion і інші. 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-