У парі е-цигарки виявили миш'як, свинець і хром

У парі е-цигарки виявили миш'як, свинець і хром

1687
Укрінформ
Дослідники з Австрії та США виявили у високодисперсному парі електронних цигарок підвищений рівень токсичних металів — свинцю, хрому та марганцю.

Про це повідомляє Naked Science.

За словами вчених, причина цієї проблеми — металеві нагрівальні елементи електронних цигарок. Регулярне вдихання частинок цих металів може призвести до розвитку раку і різним пошкодженням легень, печінки, мозку і серцево-судинної системи.

Електронна сигарета перетворює в пар особливу рідину-наповнювач на основі гліцерину, нагріваючи її за допомогою металевого елемента — дротяної спіралі або сітки. Вчені проаналізували хімічний склад трьох типів продуктів: рідкого наповнювача з ще не використаних контейнерів, що виділяється пара і залишку рідини на дні випарника. Свої електронні сигарети на аналіз надали 56 осіб, які «літали» кожен день.

Вчені провели аналіз на присутність в рідинах і парі 15 поширених металів, зокрема свинцю, заліза, алюмінію, миш'яку, хрому, цинку та сурми. В рідини в незайманих контейнерах вміст металів виявилося мінімальним. При цьому в випаровуються аерозолях і залишки рідини виявили велику кількість частинок деяких металів: найчастіше у них зустрічалися частинки свинцю, хрому, нікелю, марганцю і цинку. Перші три речовини токсичні для організму в будь-якій формі, останні два небезпечні, якщо регулярно вдихати їх мікрочастинки. Джерелом металів назвали дріт нагрівальних елементів.

Читайте також: У Франції продовжують підвищувати ціни на тютюнові вироби

Середній рівень свинцю в парі в деяких випадках виявився вище, ніж у рідини, в 25 разів. Майже половина зразків містила кількості свинцю, що перевищують ліміти, встановлені Агентством з охорони навколишнього середовища США. До цих обмежень наближалися і рівні нікелю, хрому та марганцю. Попереднє дослідження тієї ж групи вчених показало, що підвищені рівні хрому і нікелю виявляються не тільки в аерозолях електронних сигарет, а й у сечі і слині «курців». За словами дослідників, мікрочастинки цих речовин, які регулярно потрапляють у дихальні шляхи, можуть викликати багато захворювань, у тому числі онкологічні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-