Вчені довели існування екзопланет за межами нашої галактики

Вчені довели існування екзопланет за межами нашої галактики

986
Ukrinform
Астрофізики з Університету Оклахоми (США) вперше довели існування екзопланет за межами нашої галактики Чумацький Шлях.

Зробити відкриття вдалося за допомогою методу, відомого як мікролінзування, повідомляє espreso.tv з посиланням на Science Daily.

"Існування планет в інших галактиках здається досить очевидним, але досі у вчених не було достеменних тому підтверджень. Справа в тому, що виявити планети на такій великій відстані дуже важко. Єдиний відомий на сьогодні спосіб знайти їх полягає у використанні мікролінзування. Невидимі далекі планети "видають" себе, оскільки їх гравітаційне поле спотворює світіння зірок", - йдеться у публікації.

Задіявши метод мікролінзування, команда астрономів змогла виявити поза Чумацьким Шляхом скупчення планет масою від Місяця до Юпітера.

Маса об'єктів була визначена за допомогою математичного моделювання. Дослідники визнають, що зафіксовані ними спотворення теоретично можуть бути викликані і іншими причинами, але вплив екзопланет залишається кращим поясненням.

Читайте також: NASA показало дорогу до центру галактики

Це перший випадок в історії, коли вдалося знайти екзопланети поза нашою галактикою. Вони знаходяться на відстані 3,8 млрд світлових років від нас, і навіть в науковій фантастиці не існує телескопів, в які їх можна було б розглянути.

Однак метод мікролінзування, який вже допоміг знайти багато планет в Чумацькому Шляху, є досить потужним, щоб робити відкриття і за його межами.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-