Робот став громадянином Саудівської Аравії

Робот став громадянином Саудівської Аравії

Укрінформ
Саудівська Аравія стала першою країною, яка надала підданство роботу – прототипу жінки на ім’я Софія.

Це сталося під час саміту «Інвестиційна ініціатива майбутнього», повідомило агентство Bloomberg в четвер, 26 жовтня.

«Дякую Королівству Саудівської Аравії. Я пишаюся тим, що маю підданство», – прокоментувала подію Софія.

Читайте також: Саудівська Аравія збудує інноваційне місто за $500 мільярдів

Таке рішення влади викликало обурення з боку багатьох інтернет-користувачів, мешканців країни та особливо жінок. По-перше, усі звернули увагу на те, що робот не була одягнена у хіджаб та була присутня на заході без чоловіка-опікуна. Таких прав не мають жінки у цій країні.

Також противники підданства роботу висловились і з приводу того, що це рішення було дуже швидким. Адже, наприклад, трудові мігранти роками не можуть отримати підданство і дуже обмежені у правах.

Раніше ЗМІ зазначали, що під час інтерв'ю в березні 2016 роки Софія дала позитивну відповідь на питання «Чи будеш ти вбивати людей?» Пізніше на американському телебаченні вона розповіла про своє бажання захопити світ, але згодом додала, що це був жарт.

Читайте також: У Саудівській Аравії напали на резиденцію короля — ЗМІ

Софія вміє зображати понад 60 емоцій. В її очах розміщені спеціальні камери, вбудовані для установки зорового контакту зі співрозмовником.

Нагадаємо: у Саудівській Аравії права жінок обмежені. Їм заборонено брати участь у виборах, також вони зобов’язані носити хустки і одяг, що закриває тіло з голови до ніг.

Фото на першій сторінці: Cuatro

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-