Honda показала новий прототип робота-рятувальника

Honda показала новий прототип робота-рятувальника

Відео
Укрінформ
Компанія Honda представила новий прототип гуманоїдного робота-рятувальника, який вміє лазити по сходах і драбинах, працювати під дощем і переміщатися зі швидкістю до 4 км/год. - модель E2-DR.

Про це повідомляє ресурс N+1.

Перший прототип робота-рятувальника, гуманоїдна модель Asimo, була представлена компанією Honda в 2015 році. Той зразок умів підніматися по драбині.

"Нова модель, робот-гуманоїд E2-DR, була представлена на конференції IROS 2017 наприкінці вересня у Ванкувері. Довжина робота - 168 сантиметрів, а ширина найбільшої частини тулуба - лише 25 сантиметрів. E2-DR оснащений декількома камерами і торсом, що обертається: це допомагає йому досліджувати місцевість на предмет небезпек", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: У Дубаї протестували безпілотне двомісне аеротаксі

На відміну від попередньої моделі, E2-DR може підніматися і по звичайних сходах (навіть з вузькими сходами), переступати через перешкоди, проходити через вузькі простори, переміщатися по нерівних поверхнях, а також пересуватися на двох кінцівках зі швидкістю 4 км/год., а на чотирьох — зі швидкість 2,3 км/год. Крім того, робот може витримувати перепади температури від -10 до +40 градусів, оснащений спеціальною системою охолодження і не боїться вологи (щоправда, під зливою він пропрацює лише 20 хвилин).

Поки що у робота є один істотний недолік: невідомо, чи може він самостійно вставати після падіння. Як повідомляє компанія, прототип все ще знаходиться на доопрацюванні: Honda також планує оснастити робота спеціальною системою, яка дозволить управляти їм у справжніх небезпечних ситуаціях. Про те, коли буде представлена фінальна, модернізована версія E2-DR, компанія не повідомляє.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-