Для павуків придумали "спецхарчування": павутина зможе витримати вагу людини

Для павуків придумали "спецхарчування": павутина зможе витримати вагу людини

1922
Ukrinform
Завдяки відкриттю італійських вчених, павутина, можливо, буде здатна витримувати вагу людини.

Про це повідомляє "Популярная механика" з посиланням на портал Futurism.

"Нікола Пуньо (Nicola Pugno) та інші вчені з Трентського університету (Італія) провели дослідження, в ході якого додавали павукам до питної води графен і вуглецеві нанотрубки. Коли піддослідні павуки, як і завжди, сплели павутину, виявилося, що вона вп'ятеро міцніша за звичайну — і може зрівнятися з вуглецевим волокном і кевларом, найміцнішими матеріалами на Землі", - зазначається в публікації.

Пуньо зазначив, що вчені і до цього знали про біомінерали, присутні в білкових матрицях і твердих тканинах комах, які забезпечують більшу силу і міцність їх жвал (верхніх щелеп) і зубів; таким чином, дослідників більше цікавило, чи можливо штучно поліпшити якість шовку, впроваджуючи різні наноматеріали в його білкові структури.

Читайте також: У восьмих "Зоряних війнах" з'явиться дроїд-лиходій

Поки це лише перші кроки в дослідженні павутини, сплетеної павуками за допомогою графена і нанотрубок, і результати Пуньо повинні бути перевірені. Зазначається, що якщо вони підтвердяться, така покращена павутина може бути використана, наприклад, для виготовлення мотузок, кабелів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>