Кіберполіція не виключає повторення хакерської атаки за тиждень-два

Кіберполіція не виключає повторення хакерської атаки за тиждень-два

4795
Ukrinform
Кіберполіція не виключає, що існує вірогідність повторення масштабної кібератаки.

Про це на круглому столі в Інституті Горшеніна сказав старший інспектор з особливих доручень департаменту кіберполіції Національної поліції  В'ячеслав Марцинкевич, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Експерт пояснив, що остання кібератака стала такою масовою через те, що податкове програмне забезпечення "M.E.Doc", як канал розповсюдження вірусу, мало доступ до усього комп'ютера і досить часто його заносили у виключення в роботі антивірусних програм.

“Тому шкідливий код абсолютно без зусиль потрапив у комп'ютери", - заявив він.

Читайте також: Кіберполіція: нове обладнання дозволить швидше реагувати на хакерські атаки

При цьому Марцинкевич підкреслив, що у роботі бізнесу використовуються ще декілька схожих українських спеціалізованих програм.

"Те саме відбувається із цими програмами. Тобто вони рекомендують додавати ці компанії у винятки, в оновленнях теж іноді приходять якісь трояни. Відповідно, не виключено, що це може повторитися, абсолютно не виключено. Точних дат ніхто не може сказати. Тиждень, два, три - невідомо", - заявив експерт.

Як повідомляв Укрінформ, 27 червня в Україні розпочалася масована кібератака, яка вразила велику кількість державних установ та приватних компаній. Згодом кібератака поширилася на інші країни у всьому світі. 

Тепер українська компанія з податкового програмного забезпечення "M.E.Doc" знаходиться під слідством через звинувачення у появі глобальної кібератаки. Департамент кіберполіції Національної поліції заявив, що розробники "M.E.Doc" знали про проблеми з безпекою задовго до хакерської атаки, але заходів вжито не було.

Департамент кіберполіції наполегливо рекомендує всім користувачам на час проведення слідчих дій припинити використовувати програмне забезпечення “M.E.Doc” та відключити комп'ютери, на яких воно встановлено, від мережі. Також необхідно змінити свої паролі та електронні цифрові підписи у зв'язку з тим, що ці дані могли бути скомпрометовані.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>