Заяву на шлюб тепер можна подавати через Онлайн-будинок юстиції

Заяву на шлюб тепер можна подавати через Онлайн-будинок юстиції

Укрінформ
Міністерство юстиції презентувало нову послугу - електронну подачу заяви на реєстрацію шлюбу в "Онлайн будинок юстиції". Бажаючим укласти шлюб можна подати заяву в три кліки мишкою.

Про це заявив начальник Головного управління юстиції України в місті Києві Станіслав Куценко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Загалом ця послуга працює в рамках "Онлайн будинку юстиції", який починався з юстиції міста Києва, а зараз працює для кожного українця. Незабаром всі електронні сервіси Міністерства юстиції можуть перейти на "Он-лайн будинок юстиції" і кожен зможе ним користуватися», - сказав Куценко.

Він зазначив, що головна функція "Онлайн будинку юстиції" - це отримання послуг без контакту з чиновником.

На сайті Міністерства юстиції доступні основні послуги - це реєстрація бізнесу, реєстрація громадських організацій, ЗМІ. Також там можна отримати інформацію про електронний цифровий підпис, і найбільш популярні серед громадян - це послуги в сфері державної реєстрації актів цивільного стану.

"Саме в цьому розділі можна подати спільну онлайн- заявку на реєстрацію шлюбу, вона одразу потрапляє на обробку даних представникам юстиції і працює з державними реєстрами. Відповідно наші співробітники бачать, що саме ця пара хоче укласти шлюб. І вже не потрібно йти у відділ державної реєстрації актів цивільного стану, займати чергу, тому що ми робимо це в онлайн режимі і це все максимально просто», - зазначив Куценко.

За його словами, найголовніше, що ця послуга стала логічним доповненням проекту «Шлюб за добу», коли не потрібно чекати 30 днів для того, щоб подати заявку, а потім зареєструвати шлюб.

Водночас, заступник міністра юстиції Гія Гецадзе додав, що в такий спосіб вони прибирають черги, а як тільки прибираються черги - мінімізуються ризики корупції.

Заступник міністра юстиції з питань європейської інтеграції Сергій Петухов підкреслив, що вихід в онлайн є найбільш затребуваним у молодого покоління, а також наших громадян, які проживають на окупованих територіях.

«Ми там не можемо надавати наші послуги, бо там немає органів державної влади. І саме отримання послуг в онлайні по захищених каналах з електронною ідентифікацією дає можливість нашим громадянам, які проживають на окупованих територіях, мати зв'язок з державою», - сказав Петухов.

Він також уточнив, що на реєстрацію шлюбу прийти треба один раз, а до того потрібно подати відскановані копії документів, заплатити реєстраційний збір онлайн і обрати визначену дату - той день і час, який ви бажаєте.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-