Український школяр отримав "золото" за спосіб очищення води від нафти - 23.06.2017 17:31 — Новини Укрінформ
Український школяр отримав "золото" за спосіб очищення води від нафти

Український школяр отримав "золото" за спосіб очищення води від нафти

Фото
5844
Ukrinform
Вихованець Малої академії наук Микола Іванченко здобув "золото" на міжнародній олімпіаді GENIUS (CША) за винахід з очищення води від нафти.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

"Вихованець Малої академії наук України Микола Іванченко презентував винахід, що допоможе очищувати воду від розлитої нафти. Із цим проектом він здобув «золото» на олімпіаді GENIUS, що проходила у місті Освего (штат Нью-Йорк)", - йдеться у повідомленні.

За словами хлопця, його гідрофобний адсорбент збиратиме тільки нафту, а воду відштовхуватиме. Завдяки пропонованому адсорбенту нафта збирається у грудочки, які можна забрати з водойми у будь-який механічний спосіб і відправити на нафтопереробне виробництво. Адсорбент може набрати у сім разів більше рідини, ніж важить сам.

Юний винахідник розповів, що завдяки цьому в разі техногенної катастрофи можна зберегти і природу, і не втратити корисну копалину.

Хлопця запросили на ще один міжнародний науковий конкурс, що пройде у Тунісі «І-Fest», куди він потрапить одразу на фінальний етап.

Раніше учні МАН уже отримували перемогу на олімпіаді GENIUS. Так, у 2015 році школяр Самуїл Кругляк здобув «бронзу» із проектом «Отримання електроенергії з атмосфери».

Олімпіада GENIUS – це один із найбільших наукових конкурсів, у якому, крім США, беруть участь школярі з усього світу, зокрема, із таких країн як Корея, Індонезія, Киргизстан, Мозамбік, Іспанія, Польща, Тайвань. Цього року в олімпіаді змагалися понад 750 учасників. Олімпіада сприяє глобальному розумінню екологічних проблем та досягненню стійкості завдяки базовій науці, мистецтву, творчому письму, інженерії, дизайну та розвитку бізнесу.

Перше фото: nenc.gov.ua; фото в тексті: don.kievcity.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>