Вчені змогли стимуляцією мозку пробудити в людях чесність

Вчені змогли стимуляцією мозку пробудити в людях чесність

1320
Ukrinform
Дослідники Цюріхського університету ідентифікували механізм у мозку, який керує вибором між чесністю та егоїзмом. За допомогою неінвазивної стимуляції вченим вдалося підвищити чесність у добровольцях.

Про це повідомляє "Популярная механика".

"Вчені провели експеримент, в ході якого учасники могли заробити грошей, якщо брехали, а не говорили правду. У результаті, багато людей говорили неправду практично постійно, але були й ті, які залишалися чесними", - вказується в повідомленні.

Після застосування неінвазивної стимуляції тієї самої зони мозку, в ході якої її клітини проявили більшу активність, ніж зазвичай, учасники того ж самого експерименту стали відповідати набагато чесніше, ніж раніше. Тим не менш, відсоток послідовних брехунів, котрі брехали за будь-який зручний випадок (таких в обох випадках було 8%) залишився незмінним.

Крістіан Рафф, професор нейроекономіки, каже: «Результати вказують на те, що стимуляція зменшила бажання брехати у тих учасників, які вже відчували моральний конфлікт, але не вплинула на рішення тих, хто був налаштований заробити під час експерименту якомога більше».

Дослідники з'ясували, що стимуляція впливає на процес вибору між матеріальними і моральними стимулами. Коли справа стосувалася інших запитань (на кшталт фінансово ризикованих рішень, двозначності або відкладеної нагороди), жодних ефектів стимуляція не мала. Також експеримент не вплинув на ухвалення рішень, коли в разі брехні наслідки позначалися не на тому, хто бреше, а на іншій людині, тобто коли конфлікт був між двома моральними рішеннями. Тобто, стимульований біологічний процес впливав насамперед на вибір між чесним і егоїстичним рішенням.

Згідно з даними дослідників, ці відкриття — важливий перший крок на шляху ідентифікації процесів, які дозволяють людям поводитися чесно. «Ці мозкові процеси лежать в основі індивідуальних відмінностей і можливих патологій чесної поведінки», — пояснює Крістіан Рафф. До того ж нові результати можуть пояснити, якою мірою чесність заснована на біологічній схильності.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>