Будівництво Ан-132Д без російських комплектуючих обійшлося Україні дешевше

Будівництво Ан-132Д без російських комплектуючих обійшлося Україні дешевше

3570
Ukrinform
Ан-132Д став першим літаком "Антонова" без російських комплектуючих, західні аналоги обійшлися Україні дешевше.

Про це заявив директор програми літаків Ан-132 Олександр Хохлов, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Завдяки євроінтеграційному вектору України, а також тому, що Україна має за такого партнера країну, яка є реальним геополітичним гравцем у світі - Саудівську Аравію, ми не мали якихось додаткових перешкод для отримання комплектуючих від наших західних партнерів, всі з задоволенням йшли на співпрацю", - сказав Хохлов.

За його словами, у новому Ан-132Д замінено майже 95 відсотків всієї системи: паливні системи, двигуни, гвинти, система кондиціонування, гідравлічна система та система керування літака.

"Майже всі комплектуючі обійшлися дешевше, ніж аналоги з Російської Федерації, тому що західні фірми - постачальники комплектуючих мають крупносерійне виробництво своїх комплектуючих і за рахунок цього можуть утримувати конкурентну ціну на ринку, чого не мають російські виробники", - пояснив директор програми.

Як повідомляв Укрінформ, у п'ятницю, 31 березня, у Києві здійснив перший політ літак-демонстратор Ан-132Д, виготовлений на ДП "Антонов".

Крім України, участь у створенні Ан-132D брали Канада, США, Велика Британія, Німеччина, Франція та Саудівська Аравія.

За словами Президента України Петра Порошенка, потреба у літаках типу Ан-132D до 2035 року становить близько 290 одиниць.

У лютому 2016 року "Антонов" домовився про виробництво літаків Ан-132 у Саудівській Аравії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>