Україні треба займати ніші в освоєнні космосу, які звільняє Росія – Валерій Чалий

Україні треба займати ніші в освоєнні космосу, які звільняє Росія – Валерій Чалий

Укрінформ
Запуск ракетоносія Antares OA-5, у якому перший ступінь містить компоненти українського виробництва, свідчить про поглиблення відносин між США і Україною у сфері космосу, а також про необхідність займати відкриті ніші в цій галузі, які звільняє Росія.

Таке переконання висловив посол України в США Валерій Чалий, перебуваючи на космодромі на острові Воллопс (штат Вірджинія), де відбувся старт ракети.

"Це дійсно знакова подія. Очевидно, космічні запуски - це вінець серйозної роботи і нашого КБ "Південне", і "Південмашу", і американців, тому звичайно, це особливий день", - зауважив український посол. 

Він підкреслив, що співробітництво між США і Україною у сфері космосу поглиблюється, і це факт. "Що ми можемо зробити – це дійсно зайняти ті ніші, які за певних причин зараз лишає Росія", - зауважив Чалий. Він уточнив, що РФ, звичайно, йде не сама, але так складаються обставини, зокрема внаслідок дії санкцій.

За його словами, для того, щоб просуватися на цьому напрямі, Україні потрібно не тільки забезпечити політичну частину, яка фактично вже зроблена, але й передбачити відповідне фінансування та налагодити виробництво. "Минулого року за дорученням і президента, і міністра закордонних справ ми зробили багато для того, щоб зняти всі політичні питання стосовно розвитку космічної співпраці. Тепер питання за нашими виробниками, за фінансуванням проектів", - зауважив Чалий. 

Він висловив переконання, що космічні програми мали би стати пріоритетом для українського уряду, в тому числі, в плані ресурсного забезпечення. "Це також пов'язано з військово-технічним співробітництвом", - уточнив посол.

За його словами, американський ринок "є дуже цікавим, і він має величезні можливості для взаємодії зі Сполученими Штатами".

Відповідаючи на запитання щодо можливостей для українських космонавтів взяти участь у американських проектах, дипломат поінформував, що робота над цим триває. "Я думаю, що ми зробимо певні кроки, щоб (з українського боку – ред.) була така заявка. Але це розписується на роки вперед і, відверто кажучи, у найближчий місяць і рік це неможливо. Але ми працюємо над цим", - підсумував посол України в США.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-