Обережно: хакери запустили вірус, що маскується під Google Chrome

Обережно: хакери запустили вірус, що маскується під Google Chrome

1784
Укрінформ
Хакери створили небезпечний вірус, який маскується під популярний інтернет-браузер Google Chrome.

Про це повідомляє RGdigital.

Шифратор під назвою Ransom32 є першим з написаних на мові JavaScript і працює на платформі NW.js.

Поширення шкідливої ​​програми відбувається за традиційною схемою: через неперевірені сайти, вкладення в електронній пошті, пропозиції для користувача завантажити що-небудь, а також складні атаки з використанням троянів-завантажувачів або бекдорів.

Після завантаження та запуску Ransom32 шифрує файли на найбільш поширені формати, наприклад, TXT ("Блокнот"), DOC ("Microsoft Word"), JPG та GIF (зображення), AVI, MOV, MP4 (відео).

Зловмисники використовують анонімну мережу Tor. Шифрування здійснюється за допомогою 128-бітного ключа, при цьому для кожного файлу генерується новий ключ. Користувачеві зараженої системи виводиться відповідне повідомлення і умови розблокування. Щоб переконати жертву в можливості відновлення даних, шкідлива програма пропонує розшифрувати один файл.

Як пояснили в антивірусній компанії ESET, першими постраждалими від Ransom32 можуть стати власники гаманців з віртуальною валютою.

За словами фахівців, на даний момент досліджені версії шифратора для операційної системи Microsoft Windows, проте не виключено, що вірус також може бути адаптований для Linux і Apple OS X.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-