Соцмережі в Росії заполонили прокремлівські

Соцмережі в Росії заполонили прокремлівські "тролі" - експерт

1989
Укрінформ
Російський сегмент соцмереж, який ще кілька років тому був місцем реальних дискусій, нині опанували прокремлівські "тролі", які просувають провладну пропаганду і підживлюють ненависть до інших країн, зокрема, України.

Про це під час семінару "Пропаганда і факти: використання соцмереж у конфліктах в Сирії та Україні" в Польському інституті міжнародних відносин (PISM) зазначила російський експерт, діяч варшавського товариства "За вільну Росію" Анастасія Сергеєва, інформує власний кореспондент Укрінформу в Польщі.

"Раніше Фейсбук, ВКонтакте були місцем реальних дискусій, можливості отримання справжньої інформації, а нині там активно діють тролі", - констатувала Сергеєва.

Вона наголосила, що російська влада, використовуючи підконтрольні ЗМІ та "тролів" у соцмережах, намагається просувати свою пропаганду і створювати альтернативну реальність до того, що відбувається насправді. Завдяки цьому в уяві громадян Росії участь російських військ у війні в Сирії сприймається просто як військові навчання, Україна вважається повністю залежною від Заходу, а її федералізація і подальший поділ між сусідами "є справою кількох років".

"Це не казка, люди в Росії справді у це вірять. Вони думають, що поляки охоче приймуть до себе частину території України", - констатувала вона.

Сергеєва зауважила, що "фабрика тролів" у Росії, до якої залучені журналісти, студенти тощо, активно підтримується державою. Їхнім завданням, з-поміж іншого, є підтримання ненависті до країн, які "є ворогами Росії". Зокрема, вона зауважила що кремлівські "тролі" часто самі пишуть радикальні проукраїнські коментарі з антиросійською риторикою, аби підживлювати у такий спосіб ненависть до України.

"Створення" зовнішніх ворогів і дискусії на основних російських телеканалах в основному про теми геополітики, на думку експерта, має відвернути увагу росіян від соціально-економічних проблем у країні і зупинити можливі антиурядові протести.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-