Астрономи показали галактику-супутницю Чумацького Шляху. Фото

Астрономи показали галактику-супутницю Чумацького Шляху. Фото

Укрінформ
Європейська південна обсерваторія Ла Сілья опублікувала новий знімок карликової галактики Скульптора

Європейська південна обсерваторія Ла Сілья опублікувала новий знімок карликової галактики Скульптора (The Sculptor Dwarf Galaxy), близької сусідки нашої Галактики Чумацький Шлях, отриманий з ширококутної камери Wide Field Imager на 2.2-метровому телескопі MPG/ESO.

Про це повідомляє ESO. 

"Незважаючи на близьке сусідство, у цих двох галактик дуже різна історія, і, якщо можна так висловитися, характери. Галактика у Скульпторі значно менше і старше за Чумацький Шлях. Це робить її дуже цінною для вивчення формування зірок і галактик в ранньому Всесвіті. Проте вона дуже слабка і вивчати її непросто", - вказується в публікації.

Астрономи зазначають, що карликова галактика Скульптора - її ще називають еліптичним або сфероїдальним карликом у Скульпторі - карликова галактика сфероїдального типу, один з чотирнадцяти відомих галактик-супутників Чумацького Шляху. Ці наші галактичні «попутники» розташовані всередині гало Чумацького Шляху, сферичної області, що простягається далеко за межі спіральних рукавів нашої Галактики. Як видно з її назви, ця карликова галактика розташована у південному сузір'ї Скульптора. Її відстань від Землі - 280 000 світлових років. Незважаючи на свою близькість, вона була відкрита тільки в 1937 році, оскільки зірки в її складі дуже слабкі і показують слабку концентрацію до центру.

Проте, саме галактика в Скульпторові виявилася однією з перших карликових галактик, ідентифікованих як супутник Чумацького Шляху, що обертається навколо нього по своїй орбіті. Під час її виявлення форма галактики здалася астрономам незвичайною, але тепер сфероїдальні карлики відомі як важливі об'єкти, що допомагають зазигнути глибоко у минуле Всесвіту.

Наразі вважається, що Чумацький Шлях, як і усі великі галактики, утворився з дрібніших галактик на зорі існування Всесвіту. І якщо якісь з цих малих галактик збереглися до наших днів, вони повинні складатися з дуже старих зірок. Карлик в Скульпторі саме підходить на роль такої первинної галактики - в нім багато дуже старих зірок, які видно і на наведеному знімку.

Втім, астрономи стверджують, що не слід плутати цю слабку галактику з набагато яскравішою галактикою NGC 253 у тому ж сузір'ї Скульптора.

Читайте також: Клим Чурюмов: найцікавіше буде, коли комета наблизиться до Сонця

Як відомо, Європейська Південна Обсерваторія (ESO, the European Southern Observatory) - провідна міждержавна астрономічна організація Європи, найпродуктивніша у світі астрономічна обсерваторія. У її роботі беруть участь 16 країн: Австрія, Бельгія, Бразилія, Велиа Британія, Німеччина, Данія, Іспанія, Італія, Нідерланди, Польща, Португалія, Фінляндія, Франція, Чеська Республіка, Швейцарія і Швеція, а також Чилі як країна, що надала свою територію для розміщення обсерваторій ESO. ESO втылює в життя масштабну програму проектування, будівництва і експлуатації потужних наземних спостережних інструментів, що дозволяють астрономам виконувати найважливіші наукові дослідження. ESO також відіграє провідну роль в організації і підтримці міжнародної співпраці у сфері астрономічних досліджень. ESO має в розпорядженні три унікальні спостережні пункти світового класу, що знаходяться в Чилі: Ла Сілья, Паранал і Чахнантор. В обсерваторії Паранал, найпередовішій у світі астрономічній обсерваторії для спостережень у видимій області спектру, встановлений Дуже Великий Телескоп ESO (The Very Large Telescope, VLT) і два оглядові телескопи: VISTA, який працює в інфрачервоному випромінюванніі є найбільшим у світі телескопом для здійснення оглядів неба, і Оглядовий Телескоп VLT (VLT Survey Telescope) - найбільший інструмент, призначений для оглядів неба у видимому світлі.

Фото: ESO

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-