Сущенко згадав про три найважчих дні в ув'язненні

Сущенко згадав про три найважчих дні в ув'язненні

Укрінформ
Для незаконно засудженого у Росії журналіста Укрінформу Романа Сущенка у неволі в Росії найтяжчими були три дні.
Про це він розповів у інтерв’ю Укрінформу після повернення до Києва у межах взаємного звільнення Україною і Росією утримуваними особами.

«Найважчих було кілька. Звісна річ, це був перший день, коли все так зненацька сталося, і цей стрес такий шалений. Коли я зрозумів, що вже все, приїхали. І боявся, бо маю не дуже високий больовий поріг, тому найбільший страх був – що я там не витримаю, коли почнеться фізичний вплив», - поділився Сущенко.

Другий складний день, за його словами, був, коли в СІЗО "Лефортово" сталося самогубство.

«За статтею про наркотики один в`язень сидів у ізоляторі якраз навпроти моєї камери. І увечері, коли наглядачі збирали сміття, і у нас було відкрите віконце для харчування, чуємо вереск: людина повісилася. І найбільше мене вразив не сам факт смерті, а те, що його тіло вивозили на тих самих візках, з яких нам роздавали їжу», - розповів журналіст.

Ще один складний період, за відчуттями Сущенка, - етапування до колонії.

«…І третій випадок - це етапування (до колонії) в «столипіні», коли нас набили у вагон як оселедців на цілих 28 годин, та Кіровський централ. Зрозумійте, я 2 роки фактично перебував у ізоляції, був обмежений у спілкуванні - адвокат, консул і сусід. І тут я потрапляю в вагон «столипін»… Мене вивозять з «Матроської тиші», а з іншого ізолятора - «Медвєдкова» - 13 загартованих чолов`яг, у частини з них – не перша ходка. Я, коли побачив цю масу людей, зрозумів, що компанія не з веселих. Очікуючи якихось рухів, я ці 28 годин, поки ми з Москви їхали, фактично не спав», - сказав Сущенко.

Як повідомлялося, власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року у Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

7 жовтня 2016 року йому висунули обвинувачення у "шпигунстві". Московський міський суд 4 червня 2018 року засудив Сущенка до 12 років ув'язнення в колонії суворого режиму; 12 вересня Верховний суд Росії визнав це рішення "законним". Сущенка етапували в колонію №11 у Кіровській області (м. Кірово-Чепецьк, с. Утробіно).

Читайте також: Сущенко — про затримання у Москві: "Схопили за кадик і шукали капсулу з отрутою"

7 вересня 2019 року між РФ і Україною відбулося взаємне звільнення утримуваними особами у форматі "35 на 35". В Україну повернулися 35 осіб, зокрема 11 незаконно засуджених українців і 24 моряки, захоплені у районі Керченської протоки у листопаді 2018 року.

Актуально

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-