Політв’язень Сущенко розповів про своє здоров'я і побут

Політв’язень Сущенко розповів про своє здоров'я і побут

Лист
Укрінформ
Латвійська активістка з Даугавпілса Анна Анніня отримала лист від незаконно засудженого в РФ українського журналіста Романа Сущенка, в якому той розповів про своє здоров'я, проведення часу і листування з адресатами з різних країн.

Копія листа є в розпорядженні Укрінформу.

"Стан здоров'я в нормі, згідно з паспортом (за віком). Стабільний. Є невеликий тиск, підвищений. Фахівці кажуть - це нормально", - пише Сущенко.

Він також повідомляє, що регулярно робить фізичні вправи, ходить на прогулянку: "На вулиці свіжо, прохолодно. Дихав озоном. Дивився на блакитне небо і милувався зеленою травою, кульбабами".

Сущенко розповів, що закінчив новий малюнок (кулькова ручка, акварель, чай) під назвою "Парасолька від сонця і Бомбей". Він багато читає - пресу, літературу (в основному французьку класику і сучасних авторів).

Роман Сущенко пише, що "не сумує, не депресує і з іронією дивиться в сьогодення і з надією - в майбутнє". Він сподівається на політичне рішення його питання, "для початку - діалогу між лідерами України і РФ".

Український журналіст також повідомляє, що отримав листа від свого класного керівника. Вона передбачала, що її учень, в дитинстві сором'язливий, нерішучий, але дисциплінований, буде винахідником або великим ученим. Але викладачка "не дуже розчарована", що він став журналістом.

Читайте також: Сущенка в колонії відвідали дружина і дочка

З іншого боку, Сущенко отримує багато листів від молоді (від 11 до 30 років) з різних країн (Латвія, Литва, Україна, Польща, Франція, Швейцарія та ін.). Молоді люди охоче діляться з ним різноманітними новинами. Наприклад, один з кореспондентів розповідає про новинки європейського і світового кінематографа, музики, історичних досліджень, інший - інформує про новинки сучасної літератури і біотехнологій.

Лист Сущенка датований 19 травня 2019 року.

Як повідомлялося, власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка в порушення міжнародних правил затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою з Парижа, де працював останні 6 років. 7 жовтня 2016 року йому пред'явили звинувачення у "шпигунстві".

Московський міський суд 4 червня 2018 року засудив Сущенка до 12 років ув'язнення в колонії суворого режиму, 12 вересня Верховний суд Росії визнав це рішення законним.

Сущенка етапували в колонію №11 в Кіровській області (місто Кірово-Чепецьк, село Утробіно).

В кінці минулого тижня у нього побували на тривалому триденному побаченні дружина і дочка.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-