Фейгін вважає, що його не випускають із РФ через справу Сущенка

Фейгін вважає, що його не випускають із РФ через справу Сущенка

1214
Ukrinform
Адвокат Марк Фейгін, якому не дозволили виїхати з Росії до Вільнюса на Форум вільної Росії, вважає, що це пов'язано зі справою його підзахисного, журналіста Романа Сущенка.

Про це він розповів у коментарі кореспондентові Укрінформу.

"Не сумніваюся, що нинішня заборона на виїзд мені з Росії пов'язана зі справою мого підзахисного Романа Сущенка. У Вільнюсі на ІІ Форумі вільної Росії у мене були заплановані розмови з представниками різних правозахисних організацій про надання Роману Володимировичу статусу політв'язня. Тепер всі ці зустрічі скасовуються", - сказав Фейгін.

За його словами, цього разу, на відміну від попереднього випадку, заборона була накладена без жодних пояснень. Адвокат припускає, що в якості пояснень влада говоритиме, що сталася "накладка". Втім, можливий і інший розвиток подій. "Нехай ФСБ, нехай Федеральна служба приставів офіційно пояснять, які у них претензії до мене", - вимагає Фейгін.

Як відомо, власного кореспондента Укрінформу Романа Сущенка в порушення всіх міжнародних правил затримали у Москві 30 вересня, куди він прибув із приватною поїздкою. Його утримують у СІЗО "Лефортово". Український консул побував у Романа Сущенка ввечері 10 жовтня.

Московський суд заарештував журналіста до 30 листопада, а 7 жовтня йому пред'явлено обвинувачення в шпигунстві. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. Однак ГРУ МОУ спростували цю заяву, зазначивши, що вона абсолютно не відповідає дійсності. Роман Сущенко працює в Українському національному інформаційному агентстві "Укрінформ" з 2002 року, а власним кореспондентом у Франції - з 2010 року.

Раніше сьогодні адвокат кореспондента Укрінформу Романа Сущенка повідомив, що його не випускають з Росії на форум у Вільнюсі. 14-15 жовтня 2016 року у Вільнюсі відбудеться Другий Форум вільної Росії, в рамках якого продовжиться розпочате на Першому Форумі обговорення актуальних проблем російської та міжнародної політики, а також сценаріїв виходу Росії з політичної, економічної та цивілізаційної кризи.

На форумі буде присутній кореспондент Укрінформу.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-