Український дипломат у ЮНЕСКО порушив питання Сущенка

Український дипломат у ЮНЕСКО порушив питання Сущенка

1964
Ukrinform
Для розв'язання проблеми незаконної окупації Росією Автономної Республіки Крим та м.Севастополь та забезпечення дотримання прав і свобод людини потрібне об'єднання міжнародних зусиль.

Про це на пленарному засіданні 200-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО заявив  представник України у Виконавчій раді ЮНЕСКО, заступник міністра закордонних справ України, голова Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Сергій Кислиця.

"Створення механізму ефективного моніторингу ситуації в Автономній Республіці Крим -  це не внутрішня проблема України і не двостороння українсько-російська проблема, це показник спроможності ЮНЕСКО адекватно реагувати на найскладніші виклики сучасності", - цитує Кислицю прес-служба МЗС.

Глава української делегації навів численні факти порушення прав людини на тимчасово окупованій території Кримського півострова, незаконного вивезення за межі України археологічних знахідок та творів мистецтва, зокрема картин І.К.Айвазовського з колекції Феодосійської національної галереї.

Представник України у Виконавчій раді ЮНЕСКО наголосив на тому, що збереження культурної спадщини та забезпечення прав національних меншин і свободи прямо належать до компетенції ЮНЕСКО і закликав країни-члени Організації адекватно відреагувати на порушення з боку Російської Федерації. 

Крім того, з урахуванням ситуації навколо незаконно затриманого в РФ українського журналіста Романа Сущенка заступник міністра закордонних справ України окремо звернувся до свого російського колеги, Постійного представника РФ при ЮНЕСКО Олександра Кузнецова з проханням передати російським правоохоронним органам вимогу України негайно звільнити українського кореспондента та припинити ганебну практику переслідування і залякування журналістів.

200-та сесія Виконавчої ради ЮНЕСКО проходить з 4 по 18 жовтня у Парижі. За її результатами Україна очікує конкретних кроків з боку Секретаріату Організації у реалізації попередніх рішень Виконавчої ради щодо запровадження постійно діючого моніторингового механізму ЮНЕСКО для спостереження за ситуацією в окупованому Криму.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-