Російським правозахисникам не дозволили залишити Сущенку ручку

Російським правозахисникам не дозволили залишити Сущенку ручку

1116
Ukrinform
Членам Громадської спостережної комісії РФ Олені Масюк та Лідії Дубіковій вдалося зустрітися з в'язнем «Лефортово», власним кореспондентом Укрінформу у Франції Романом Сущенком.   

Про це пише «Новая газета».

Російські правозахисниці описали виданню аскетичну обстановку карантинної камери, де досі перебуває незаконно ув'язнений журналіст.

«З  посуду: металева тарілка, ложка, кружка. Три книги: Булгаков, Пікуль та російсько-французький словник. Кілька аркушів паперу та ручка». Однак, як виявилося, ручку у журналіста забирають. «Ручку мені видають вранці, а ввечері забирають. Вночі приходять якісь думки, хочеться записати, але немає чим», — каже Роман.

На пропозицію членів ОНК залишити свою ручку в камері тюремники відповіли відмовою.

Як повідомлялося, власного кореспондента Укрінформу Романа Сущенка в порушення всіх міжнародних правил затримали у Москві 30 вересня і звинуватили в "шпигунстві", заявивши, що він є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. В ГУР спростували звинувачення ФСБ, зазначивши, що це "абсолютно не відповідає дійсності".

Адвокат журналіста Марк Фейгін так прокоментував висунуті звинувачення: "Фабула обвинувачення кочує туди-сюди, однак цей документ не додав нічого нового, і ФСБ, незважаючи на наявність держтаємниці, доведеться переконливо доводити публіці, що для усього цього є підстави. У ФСБ така можливість є, нехай вони під міжнародним тиском доводять, що журналіст Роман Сущенко займався шпигунством".

Московський суд заарештував Романа Сущенка до 30 листопада.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-