Арешт Сущенка є спробою залякати українські ЗМІ - Тима

Арешт Сущенка є спробою залякати українські ЗМІ - Тима

1305
Ukrinform
Арешт власного кореспондента Укрінформу Романа Сущенка в Москві є спробою залякати українських журналістів та суспільство в цілому, що є старою "кадебістською" школою боротьби з противником.

Про це в коментарі кореспондентові Укрінформу заявив голова Об’єднання українців в Польщі (ОУП) Петро Тима.

"Це абсолютна скандальна і неприйнятна ситуація. Це є спробою залякати українське суспільство і медіа, які є важливим елементом протистояння в інформаційній складовій війни з Росією",- наголосив Тима.

За його словами, цю стратегію Кремль реалізовує вже тривалий час.

"З одного боку Кремль використовує активність провладних ЗМІ і свою присутність в Інтернеті і через організації прихильників, а з іншого боку, і це добре видно у Криму й інших регіонах, виключає своїх супротивників за допомогою арештів і залякувань",- наголосив голова ОУП.

Як повідомлялося, власного кореспондента Українського національного інформаційного агентства "Укрінформ" у Франції Романа Сущенка неправомірно затримали 30 вересня у Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Сущенко утримують у СІЗО "Лефортово" і звинувачують у "шпигунстві".

У ФСБ Росії підтвердили затримання журналіста Укрінформу Романа Сущенка і заявили, що він є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України.

Московський суд заарештував журналіста Укрінформу Романа Сущенка до 30 листопада.

У Головному управлінні розвідки Міноборони України заявили, що заява ФСБ РФ про нібито причетність кореспондента Укрінформу Романа Сущенка до ГУР МО України абсолютно не відповідає дійсності.

Укрінформ і дружина Сущенка Анжела уклали угоду з адвокатом Фейгіним, який вже подав клопотання у Слідче управління ФСБ про вступ до справи. Він намагається домогтися зустрічі зі своїм підзахисним.

Сущенко працює в Українському національному інформаційному агентстві "Укрінформ" з 2002 року, а власним кореспондентом Укрінформу у Франції - з 2010 року.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-