"Репортери без кордонів" закликають РФ негайно звільнити журналіста Укрінформу

"Репортери без кордонів" закликають РФ негайно звільнити журналіста Укрінформу

4027
Ukrinform
«Репортери без кордонів» закликають Росію негайно звільнити журналіста українського інформаційного агентства «Укрінформ» Романа Сущенка, якого було заарештовано за звинуваченням у «шпигунстві» в Москві 30 вересня.

Про це Укрінформу заявила представниця «Репортерів без кордонів» в Україні Оксана Романюк.

«Оскільки звинувачення у «шпигунстві» на адресу Романа Сущенка, який працює журналістом Укрінформу з 2002 року, виглядають абсолютно надуманими, сам факт затримання був прихованим, і навіть про рішення суду арештувати журналіста на 2 місяці всі дізналися тільки сьогодні, все це можна розцінювати як зухвалу спробу тиску Росії на українських журналістів. Російська сторона вчергове порушила міжнародні зобов'язання та права людини», - заявила представниця міжнародної організації.

«Репортери без кордонів» закликають до негайного та безумовного звільнення українського журналіста і зняття всіх звинувачень, висунутих проти нього», - заявила Романюк.

Сущенка було затримано 30 вересня, в день його прибуття в Москву, куди він приїхав відвідати своїх родичів. За інформацією Укрінформу, про його затримання російська сторона не повідомила нікому, ані дружині, ані в дипломатичні установи, ані за місцем роботи. Про факт затримання стало відомо лише в неділю, 2 жовтня, коли дружина Сущенка зателефонувала родичам чоловіка після того, як він два дні не виходив на зв'язок.

Про звинувачення на адресу Романа "в шпигунстві" Укрінформ та його дружина дізналися з повідомлень російських ЗМІ. Наразі Укрінформ і дружина нашого журналіста Анжела Сущенко уклали угоду з відомим російським адвокатом Марком Фейгіним, який захищатиме Романа Сущенка та намагається зустрітися зі своїм підзахисним. За даними російських ЗМІ, Романа утримують в СІЗО “Лефортово”.

На момент арешту Роман Сущенко працював журналістом Укрінформу з 2002 року, а з 2010 був постійним власкором Укрінформу в Парижі.

Водночас у ФСБ стверджують, що Сущенко "цілеспрямовано збирав відомості про діяльність Збройних сил і військ Національної гвардії РФ, що становлять державну таємницю і просочування яких за кордон могло завдати шкоди обороноздатності держави".

У відповідь на цю заяву у прес-службі ГУР МОУ заявили: "Ми не підтверджуємо цю інформацію. Вона не відповідає дійсності. Вважаємо, що у кожному громадянині України, який перебуває на території РФ, російські спецслужби бачать шпигуна".

Росія посідає 148-му сходинку із 180 країн у Всесвітньому рейтингу свободи слова «Репортерів без кордонів».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-