У Києві пройшов круглий стіл «Розвиток футболу в Європі»

У Києві пройшов круглий стіл «Розвиток футболу в Європі»

Укрінформ
Представники УАФ, УПЛ, ФІФА, УЄФА та низки європейських національних асоціацій у Києві обговорили найактуальніші питання розвитку континентального футболу.

Соціальний футбол, боротьба з договірними матчами, формування європейського футбольного куполу, медіаправа на трансляцію змагань - такі теми, на думку міжнародних футбольних організацій, нині є найбільш значущими для подальшої перспективи гри мільйонів, повідомляє пресслужба УАФ. 

Саме цим питанням було присвячено круглий стіл «Розвиток футболу в Європі», який відбувся в Будинку футболу з ініціативи президента УАФ, члена виконкому УЄФА Андрія Павелка. У засіданні взяли участь президенти та генеральні секретарі національних асоціацій Азербайджану, Вірменії, Кіпру, Латвії, Литви, Молдови, Нігерії та Польщі. Окрім них, спікерами під час заходу виступили Павелко, менеджер УЄФА зі стратегічного розвитку Олександр Кучерявий і члени Ради ФІФА Джордж Кумас та Амаджу Піннік.

Керівник УАФ, зокрема, торкнувся важливої теми соціального футболу. На думку Павелка, УАФ, ФІФА, УЄФА та кожна національна асоціація мають прийняти той факт, що футбол - це не лише гра за участю 22-х гравців. Інші формати набувають усе більшої популярності та потребують більшої уваги футбольних органів.

«Є чимало прихильників футболу, які віддають перевагу форматам «5 на 5», «6 на 6» чи «7 на 7». Ми більше не можемо залишатися осторонь цих процесів і маємо супроводжувати їх на офіційному рівні. Адже це люди, які по-своєму люблять нашу чудову гру, і ми повинні дати їм можливість грати у форматах, які їм більше до вподоби, організовувати різні турніри та змагання. А головне - привести концепцію розвитку соціального футболу до спільного знаменника в Європі та світі», - сказав очільник УАФ. 

Президент Литовської футбольної федерації Томас Данілявічюс додав, що європейський футбол потребує збільшення кількості учасників та розширення футбольної сім’ї, адже нині гра зіткнулася із серйозними викликами. Футбол змушений боротися за свою аудиторію, яка на сьогодні має широкий вибір для проведення дозвілля, а пандемія коронавірусу, що диктує необхідність соціального дистанціювання, лише поглибила цю проблему.

«Футбол є дуже багатогранним. У цю гру грають і юнаки, і дівчата, й аматори, і ветерани різних вікових категорій. У Литві в нас навіть є ліга бабусь, які грають у футбол, а їхні діти та онуки вболівають за них на трибунах. Хлопців та дівчат різного віку можна часто побачити у грі на вуличних майданчиках. Усі ці люди є членами великої футбольної сім'ї, й асоціації-члени УЄФА мають об’єднатися та знайти рішення щодо створення єдиної платформи для соціального футболу», - сказав Данілявічюс.

Ще одним важливим питанням для розгляду стало обговорення створення загальноєвропейського футбольного куполу в боротьбі з договірними матчами.

Голова Комітету з етики та чесної гри УАФ Франческо Баранка поділився з присутніми інформацією щодо кількості договірних матчів, виявлених в українському футболі за останні роки, а також розповів про кроки, які асоціація зробила для контролю над букмекерськими даними з метою зниження кількості ігор із фіксованим результатом.

«Окремі персони заробляють на ставках і змушують причетних до футболу людей порушувати правила Fair Play, а УЄФА, ФІФА, національні асоціації, клуби та всі учасники футбольного процесу втрачають на цьому гроші. Договірні матчі - це велика загроза сьогодення, і створення єдиного європейського куполу необхідне, щоб узяти ситуацію з її поширенням під контроль. Ми зобов’язані блокувати будь-які спроби зазіхання на принцип чесної гри та підтасовування результатів», - сказав у своїй промові президент Федерації футболу Молдови Леонід Олейниченко.

Він запропонував національним асоціаціям провести зустріч з УЄФА щодо розробки ефективної централізованої системи захисту європейського футболу від договірних матчів.

Заключним питанням круглого столу стала дискусія щодо медіаправ у футболі, зокрема - проблеми відсутності єдиного пулу в українських змаганнях.Менеджер УЄФА зі стратегічного розвитку Олександр Кучерявий розповів про невтішну тенденцію зі зниженням доходів від внутрішніх трансляцій та спонсорства для українських клубів у період із 2015-го по 2020 роки і підкреслив, що лише централізація медіаправ може збільшити доходи клубів і, відповідно, зробити внутрішні змагання більш конкурентоспроможними.

Фото: uaf.ua.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-