Климпуш-Цинцадзе на Іграх Нескорених: З такою силою духу наших бійців ми переможемо

Климпуш-Цинцадзе на Іграх Нескорених: З такою силою духу наших бійців ми переможемо

Фото
Укрінформ
Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе у рамках офіційного візиту в Австралію, взяла участь в урочистостях, присвячених зустрічі Національної збірної України Ігор Нескорених у Сіднеї.

Про це повідомляє Урядовий портал.

«З такою силою духу наших вояків ми точно переможемо, втілимо всі заплановані зміни в країні і нарешті повернемося в європейську родину», - сказала Климпуш-Цинцадзе. 

Вона привітала нашу команду і побажала їй вдало адаптуватися, аби успішно розпочати змагання, старт яких заплановано вже сьогодні.

Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася в Сіднеї з Національної збірною Ігор Нескорених / Фото: www.kmu.gov.ua

Віце-прем'єр-міністр подякувала українській громаді Сіднея, яка організувала захід Meet team Ukraine, за теплий прийом Національної збірної, зазначивши, що в Австралії успішно підхопили розпочату торік українцями Канади естафету потужної підтримки учасників Ігор Нескорених з України.

«Ми хочемо, щоб звичайні люди і політики в Україні знали, як нам болить за Україну. Ми віримо в те, що вона переможе агресора і увійде до європейської спільноти», - зазначив Голова Союзу українських організацій Австралії (СУОА) Стефан Романів. 

Він наголосив на важливості підтримки змін в Україні з боку закордонного українства: «Через наші структури і спільноти, через широку громадськість у партнерстві з нашими групами дружби в парламентах Австралії та України, через наші посольства в Києві та Канберрі ми будемо працювати для досягнення наших цілей».

«Усі зміни неможливо завершити за кілька років. Потрібні зусилля, зосередженість та налаштованість іти далі обраним шляхом», - сказала Климпуш-Цинцадзе.

Вона також подякувала діаспорі за допомогу Україні у важкі часи протистояння російській агресії та внутрішній трансформації України, підкресливши, що українців в усьому світі єднає прагнення до свободи, справедливості та заперечення будь-якої тиранії.

Віце-прем'єр-міністр привітала українців Австралії із 70-річчям прибуття перших мігрантів з України до «зеленого континенту». Говорячи про мотивацію тих українців у 1940-х роках, вона зазначила, що ними, як і громадянами України взимку 2013 – 2014 років, рухало бажання позбутися тиранії та жити у вільному демократичному суспільстві.

Читайте також: Український прапор офіційно представили принцу Гаррі на “Іграх нескорених”

Климпуш-Цинцадзе наголосила на важливості поширення правдивої інформації про Україну за кордоном, зокрема шляхом залучення до цієї роботи діаспори.

Згідно з переписом населення 2011 року, кількість представників української громади в Австралії становила 13 990 осіб. Водночас, за інформацією СУОА, кількість австралійців українського походження становить близько 38 000 осіб.

Громадське життя українців Австралії організоване у межах штатів. У кожному з штатів діє громада або об’єднання громад. Перша українська громадська організація – Об’єднання українців Австралії – була створена 10 червня 1950 року на першому загальноавстралійському з’їзді українців.

На четвертому з’їзді у 1953 році було створено громадський центр – Союз українських організацій Австралії (СУОА), який до цього часу координує діяльність переважної більшості інших українських організацій та представляє австралійських українців у їхніх відносинах з представниками української діаспори в інших країнах світу. Статут СУОА набув чинності 23 січня 1953 року. Штаб-квартира СУОА розташована в Мельбурні – місті найбільшого зосередження українства Австралії. До складу СУОА входить 17 організацій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-