Чемпіонат світу з півмарафону відзначився світовим рекордом

Чемпіонат світу з півмарафону, який проходив 24 березня в іспанській Валенсії, відзначився світовим рекордом.

Перемогла на чемпіонаті світу з півмарафону зі світовим рекордом у жіночих забігах ефіопка Нетсанет Гудета Кебеде, її результат – 1:06.11 год. Про це повідомляє прес-центр Федерації легкої атлетики України.

Попередній рекорд (1:06,25 год) належав Ломах Кіплагат і був встановлений у 2007 році в Удіне. Срібну і бронзову медалі в змаганнях серед жінок виграли кенійки Джойсілін Джепкосгей (1:06.54 год) і Пауліне Кавеке Камулу (1:06.56 год).

Усього на старт жіночого півмарафону, що супроводжувався сонцем, дощем і вітром, вийшли 122 учасниці. Українська атлетка Софія Яремчук фінішувала 71-ю з результатом 1:15.27 год.

Чемпіоном світу з півмарафону серед чоловіків став кенієць Джоффрі Кіпсанг Камворор (1:00.02 год). Другим фінішував Абрахам Наібей Черобен (1:00.22 год),"бронза" дісталася Арону Кіфле з Еритреї (1:00.31 год). Український атлет Роман Романенко був 70-м (1:04.03 год). Усього на старт серед чоловіків вийшли 157 учасників.

У командних змаганнях як серед чоловіків, так і серед жінок трійку призерів склали збірні Ефіопії, Кенії і Бахрейну.