Українським збірним заборонили брати участь у змаганнях в Росії

Українським збірним заборонили брати участь у змаганнях в Росії

Документ
Укрінформ
Міністр молоді та спорту Ігор Жданов підписав наказ, який забороняє національним збірним України брати участь у спортивних змаганнях на території Росії.

Про це Жданов повідомив у Facebook, оприлюднивши фото документа.

"Весь час, поки йде війна на сході, Україна врегульовує відносини із країною-агресором. Два роки тому ми розробили і видали наказ міністерства, який стосувався участі спортсменів української збірної у спортивних змаганнях, які проходять на території Росії. Ми говорили "так" офіційним змаганням, чемпіонатам світу і Європи, етапам Кубків світу, іншим турнірам, які організовують міжнародні спортивні федерації, які є частиною лізензійних змагань. Ми говорили "ні" комерційним змаганням, сумнівним приватним кубкам, які часто організовують російські бізнесмени, і які не проходять під патронатом міжнародних федерацій", - зазначив міністр.

Жданов нагадав, що за ці два роки прапор України піднімався на території Росії десятки разів, лунав наш гімн.

Читайте також: Україна бойкотуватиме усі спортивні змагання в Росії

"Сьогодення вимагає від нас більш рішучих дій. Тому я підписав новий наказ - про те, що згідно із нещодавно прийнятим законом України "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях", українські спортсмени не братимуть участь в жодних змаганнях, що проходять на території РФ. Текст цього наказу - перед вами", - зазначив урядовець.

Міністр додав, що змагання в Росії, з оглядом на внутрішню і зовнішню політику цієї держави, є просто небезпечними для українських спортсменів.

Жданов також вчергове закликав міжнародні федерації не призначати змагань на території країни, де систематично нехтують міжнародним законодавством у сфері спорту та яка є порушником кодексу ВАДА.

Як повідомляв Укрінформ, 13 березня Жданов закликав Федерацію біатлону України бойкотувати етап Кубка світу з біатлону в російській Тюмені. Згодом стало відомо, що збірна України з біатлону не братиме участь у цих змаганнях. 

Раніше повідомлялося, що команда українських біатлоністів поїде на завершальний етап Кубка світу, який проходитиме в російській Тюмені з 20 по 25 березня, найсильнішим складом. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-